podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » Europa » Urok Italii
reklama
Izabela Pek
zmień font:
Urok Italii
artykuł czytany 2054 razy
Ponieważ turystyka jest główną gałęzią gospodarki San Marino bardzo dba o turystów. Jeśli poczujemy się więc choć na chwile zmęczeni podczas zwiedzania i zapragniemy usiąść w kafejce, restauracji, czy pubie i skosztować tutejszych smakołyków lub tutejszych trunków, z pewnością będziemy mieli gdzie.
Swoim gościom Państwo oferuje także mnóstwo zapchanych upominkami sklepów. Zakupy można robić po stosunkowo niskich cenach, dzięki wprowadzonej tu strefie wolnocłowej. Z tego względu San Marino przyciąga wiele turystów z przybyłych na wypoczynek sąsiednich Włoch.

Rimini

Do San Marino można łatwo dostać się z pobliskich miast włoskich kurortów. Między innymi z Rimini - przez miejscowych nazywanym włoskim Las Vegas. To miejsce najlepsze na szaloną zabawę do białego rana. Miasto nigdy nie śpi. Jest idealnym miejscem do spędzenia wakacji dla osób, które pragną urozmaicać słoneczne dni na plaży - rozciągającej się aż na 15 kilometrów, zabawnymi wieczorami na dyskotece. Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu "Blow up" - to najczęściej odwiedzana przez Polaków dyskoteka. Bardzo ciekawy lokal. Pomieści kilkaset osób, bez ryzyka, że się poduszą z braku tlenu, w przeciwieństwie do "Carnaby" (słaba klimatyzacja). Ta druga, to jedna z najpopularniejszych dyskotek w Rimini. Trzypoziomowa, na każdym poziomie inna muzyka. Istnieje od początku lat siedemdziesiątych. Co charakterystyczne, to żółty VW Garbus na daszku przed wejściem do Carnaby. Trzecia pod względem popularności dyskoteka, to "Life". Jedną z głównych atrakcji, jaką się reklamują właściciele, to sztuczna piana, która o godzinie 24. jest zrzucana na imprezowiczów balujących na parkiecie. Co warte polecenia, to dogodne położenie miasta. Pozwala na odbycie wielu wycieczek do znanych włoskich miast: Wenecji, Rawenny, Rzymu oraz Republiki San Marino.

"Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu"

Rzym to przede wszystkim strasznie ciasne i zatłoczone ulice. Samochodów cała masa, porównywalnie tyle samo skuterów, na których poruszają się zarówno trzynastolatki - nie jestem pewna czy legalnie, jak i elegancko ubrane panie śpieszące się do pracy lub na ważne spotkanie. Taka ilość skuterów wynika z tego, że Rzym ma naprawdę wąskie ulice i brak na nich wolnych miejsc do parkowania. Gdyby kierowcy skuterów, przesiedli się za kierownicę, nie trudno by było o paraliż komunikacyjny.
Problemy z komunikacją nie powinny jednak zniechęcać nikogo do pominięcia Wiecznego Miasta w swoim szlaku turystycznym. Zbudowane na siedmiu wzgórzach, kryje w sobie wiele tajemnic. Budowle, będące dziełem niezwykłych ludzi zdolnych przekształcić swoje fantastyczne wizje w rzeczywistość, zmieniły Rzym w najwspanialsze miasto starożytności.
Najznamienitszym zabytkiem jest Forum Romanum - serce Rzymu, którego ruiny mają już około 2.500 lat. Forum Romanum położone jest między czterema wzgórzami. W dawnych czasach gromadzili się tu starożytni Rzymianie, gdy przemawiali tu ich władcy lub, gdy odbywały się tu parady wojskowe. Obywatele gromadzili się także po to, by dyskutować o polityce, uczestniczyć w procesach sądowych i obchodach świąt religijnych.
Za najwspanialszą budowlę antyczną, jaką może poszczycić się Rzym, uznaje się Koloseum - symbol potęgi i wielkości Rzymu. Jak mawiają potomkowie Romulusa - "Rzym będzie istniał tak długo, jak długo przetrwa Koloseum". Mimo licznych trzęsień ziemi, które nadszarpnęły konstrukcję budowli, w jej ruinach bez trudu można odtworzyć w pamięci dramatyczne sceny z "Quo vadis" - zmagania gladiatorów albo potyczki bezbronnych ludzi z dzikimi zwierzętami.
Strona:  « poprzednia  1  2  [3] 

górapowrót
kursy walutkursy walut
Włochy (euro) 1 EUR =  4,61 PLN
[Źródło: aktualny kurs NBP]
ZDJĘCIA