podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » Europa » Narty we Włoszech
reklama
Marzena Pawłowicz
zmień font:
Narty we Włoszech
Geozeta nr 7
artykuł czytany 8269 razy
Pomimo tego, że do Włoch najszybciej i najwygodniej jest samolotem, polscy turyści wybierają najczęściej podróż autokarem, głównie ze względów ekonomicznych, ale nie tylko. Znaczna część narciarzy, szczególnie tych, którzy cenią niezależność wyrusza w podróż własnym samochodem. Pomimo płatnych autostrad i drogiego paliwa, jest to dosyć tania forma podróżowania, ale nie możemy zapominać, że jest to wskazane tylko dla dobrych kierowców, którzy nie mają lęku przestrzeni. Drogi we Włoszech są dobre, ale w wyższych partiach gór dosyć wąskie i kręte, a przy złej pogodzie bardzo niebezpieczne. Oprócz ubezpieczenia samochodu, należy zadbać o łańcuchy na koła, które mogą okazać się nieodzownym wyposażeniem.
Nie polecam wyjazdu na własną rękę bez rezerwacji hotelu, szczególnie w szczycie sezonu. Można mieć poważne problemy ze znalezieniem zakwaterowania, a już na pewno nie będzie taniej niż hotel wykupiony w biurze podróży. O swoim wyjeździe należy pomyśleć wcześniej, najlepiej 3-4 miesiące przed planowanym urlopem. Najlepiej wyjechać na imprezę zorganizowaną przez biuro podróży, które specjalizuje się w ofercie narciarskiej. Wybierając wyjazd zagraniczny z przejazdem autokarowym mamy z głowy zmartwienie jak dojechać, gdzie kupić karnety, jak zorganizować sobie dojazdy do wyciągów. W zimie przeciętnie wyjeżdżamy na tydzień, nie jest to na tyle dużo czasu, żeby móc dokładnie badać teren. Lepiej zostawić sprawy organizacyjne pilotowi wycieczki, a samemu oddać się przyjemności jeżdżenia na nartach i opalania się na stokach.
Bogatą ofertą na narty we Włoszech może się pochwalić Biuro Podróży TRIADA. Może ono zaproponować turystom większość znanych regionów. Cortina d'Ampezzo to jeden z najbardziej renomowanych kurortów na świecie, który trudno przecenić. Ponad 60 wyciągów i kolejek linowych zespolonych w jeden system może obsługiwać w ciągu godziny około 50 tys. klientów i do dyspozycji miłośników narciarstwa pozostaje 140 km oznakowanych tras. Istnieje możliwość zjazdów codziennie z innych stoków, a niepowtarzalny pejzaż Dolomitów i jazda wśród wystających "komonów" skalnych dostarczają niezapomnianych wrażeń. Podobnych atrakcji i niewygórowanych cen należy się spodziewać w Val di Fiemme i w Val di Sole. Zabierając grono przyjaciół do apartamentów bez wyżywienia możemy spędzić czas taniej. Znacznie taniej można wypocząć w Passo del Tonale lub Ponte di Legno TRIADA oferuje również mniej znany, ale również ciekawy ośrodek Paganella, o który warto zapytać. Nowością w tym sezonie jest Piemont z legendarną "La Via Lattea", czyli drogą mleczną - istny raj dla narciarzy. A region Valle d'Aosta w północno-zachodniej części Włoch w wysokich Alpach jest warty odwiedzenia chociażby ze względu na bliskość takich szczytów jak Mont Blanc (4807 m n.p.m.) i Monte Rosa (4633 m n.p.m.).
Jestem przekonana, że coraz więcej narciarzy będzie zdradzać nasze zatłoczone stoki dla narciarstwa we Włoszech. Nie sposób nie zarazić się tą niesamowitą atmosferą na stokach, w restauracjach, kawiarniach, w hotelu. Wystarczy raz spróbować by tęsknić i wracać co rok.
Do zobaczenia na stoku...
Strona:  « poprzednia  1  [2] 

górapowrót
kursy walutkursy walut
Włochy (euro) 1 EUR =  4,61 PLN
[Źródło: aktualny kurs NBP]