podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
Apel Tomka Michniewicza "ratujmy nosorożce"
2012-03-22
Podróżnik Tomek Michniewicz (autor książek "Samsara. Na drogach, których nie ma" i "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów") przysłał do nas apel, do którego przyłączamy się i cytujemy poniżej:

Akcja ratowania nosorożców afrykańskich, którą prowadzę, została nominowana do nagród National Geographic "Travelery 2011" w kategorii Społeczna Inicjatywa Roku.

Travelery to plebiscyt oparty na głosowaniu. Będę ogromnie zobowiązany za pomoc w nagłośnieniu naszego projektu. Głosowanie trwa do końca tygodnia.

W ramach Akcji Tatende ratujemy czarne nosorożce w Zimbabwe, pomagając rezerwatowi Imire, atakowanemu regularnie przez kłusowników. Akcja jest uczciwa, niekomercyjna i transparentna, nikt nie zarabia na niej ani grosza, kontroluje ją niezależny audytor a 100% zebranych środków zostanie przeznaczone na systemy monitoringu i ochrony zwierząt.

Najłatwiej wesprzeć akcję, oddając na nią głos w plebiscycie NG. Pozwoli nam to jeszcze lepiej nagłośnić problem i dotrzeć do kolejnych sponsorów czy pozyskać środki z europejskich funduszy ochrony przyrody. Dla nas byłaby to ogromna pomoc, a dla Was koszt żaden. Pracownicy rezerwatu codziennie narażają swoje życie, żebyśmy mogli oglądać Afrykę, jaką wszyscy mamy w głowach. Przeciwko nim stają bojówki wyszkolonych najemników, uzbrojonych w karabiny szturmowe i snajperki, helikoptery i noktowizory. Tzw. "wojna o nosorożce" to nierówna walka i warto pomóc tym "dobrym".

Róg nosorożca to najdroższy czarnorynkowy towar wywożony z Afryki, płaci się aż 60 tys. dolarów za kilogram sproszkowanego produktu. Jedno zwierzę może więc być warte aż pół miliona dolarów, a w Afryce pieniądze mają inną wartość, więc sami dobrze wiecie, jak bezpardonowa jest o nie walka. W obronie tych pięknych zwierząt regularnie giną ludzie, a kłusownicy rokrocznie zabijają ponad 400 nosorożców. Wszystkie badania prognozują, że w ciągu 10 lat wolno żyjące nosorożce przestaną istnieć.

Zagłosujcie, pomóżcie nam! Głosuje się sms-em o treści TR.WYBIERAM.C2, wysyłając go na numer 71001. Koszt to 1,23 zł z VAT. Nie ma żadnych gwiazdek, ukrytych usług, zgód na wykorzystywanie danych, nic małym drukiem (sprawdziliśmy). Więcej informacji o nagrodach znajdziecie na stronach National Geographic. Głosowanie trwa do 27 marca. Dziękuję!

Tomek Michniewicz

www.tomekmichniewicz.pl/tatende
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ