podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] Etiopia - Małgorzata Kocańda (z cyklu 7 kontynentów z MK Tramping)
2010-06-02
Klub Podróżnik
Z cyklu 7 kontynentów z MK Tramping - Etiopia

9 czerwca 2010, godz. 19:00, Klub Podróżnik, Warszawa

Małgorzata Kocańda
Etiopia - Z aniołami i małpami

Małgorzata Kocańda – absolwentka kulturoznawstwa oraz turystyki zafascynowana Etiopią, którą eksploruje od 2006 r., co zaowocowało m.in. dwoma pracami dyplomowymi o tym niezwykłym kraju. Na co dzień pracuje w biurze MK Tramping, a także jako pilot wycieczek oraz przewodnik miejski po Krakowie. Jest instruktorem wspinaczki skałkowej, ukończyła kurs paralotniarstwa, nie wyobraża sobie życia bez roweru! Swoje artykuły publikowała w magazynach podróżniczych i Gazecie Wyborczej, zaś jej fotografie z Etiopii można znaleźć w książce "Etiopia. Ale czat" Martyny Wojciechowskiej. Poza Etiopią zwiedziła m.in. Indie i Mongolię. Jej pasją – oprócz podróżowania i Etiopii - jest fotografia.


OPIS POKAZU

Etiopia przyciąga jak magnes. Jest niezwykła i wyjątkowa! Za każdym razem, kiedy się do niej wraca, zarówno ludzie, przyroda, jak i zabytkowe miejsca powodują, że chcesz tam zostać dłużej.
W czasie pokazu poznamy wspaniałe zabytki tego afrykańskiego kraju, niesamowite plemiona, jakich nie spotkamy nigdzie na świecie, nakarmimy hieny mięsem z ust, dowiemy się jak smakuje miodowy alkohol tedż oraz aromatyczna bunna według codziennego etiopskiego rytuału (w końcu to Etiopia jest ojczyzną kawy!), zobaczymy niesamowite widoki i zwierzęta, będziemy medytować w klasztorach zagubionych wśród górskich szczytów, poczujemy moc Arki Przymierza, zawierającej Tablice z Dekalogiem, które według wierzeń Etiopczyków, ukryte są w dawnej stolicy imperium - Aksum, staniemy się o 7 lat młodsi :), zobaczymy "pramatkę ludzkości" – Lucy... Jednym słowem poczujemy smak Afryki znajdującej się na skrzyżowaniu kultur! Zanurzymy się także w wyjątkowych tradycjach, które przez wieki przetrwały w Etiopii do dziś. Dzięki temu dowiemy się jak wyglądało tu życie chrześcijan prawie dwa tysiące lat temu, a także starożytnych wyznawców judaizmu i muzułmanów żyjących obok siebie od wieków.
Ta różnorodność i unikalność w jednym powodują, że Etiopia jest wyjątkowa na skalę światową! Jeśli chcesz rozpocząć swoją etiopską przygodę zapraszamy do Klubu Podróżnik.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny - ilość miejsc ograniczona!

W czasie spotkania:
- konkurs z nagrodą i bonami zniżkowymi na oferty MK Tramping,

Serdecznie zapraszamy!
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ