podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] 250 dni muzungu na Czarnym Lądzie - Ola Bednarska
2010-05-21
250 dni muzungu na Czarnym Lądzie

8 miesięcy w drodze, dziesiątki tysięcy kilometrów pokonanych w przeładowanych do granic autobusach, minibusach, ciężarówkach i rozpadających się na części buszowych taksówkach po chyba najgorszych drogach świata, ale przede wszystkim setki spotkanych ludzi, oszołamiające piękno przyrody, dzikie zwierzęta na wyciągnięcie ręki i historia ludzkości ujrzana w czarnych, plemiennych oczach, gorąca jak słońce gościnność, uśmiechy szerokie jak sawanna, różnorodność kultur, tradycji i obyczajów tak wielka jak bezkresna Sahara. Wschód i zachód Czarnego Lądu zamknięte w jednym doświadczeniu, od Kairu przez Nairobi do Lilongwe w Malawi, od Akry przez Bamako do białej Casablanki.
 

 

 

O swojej pasjonującej podróży opowie nam Ola Bednarska podczas spotkania w Klubie Podróżnika. Zapraszamy w sobotę 22 maja, na godz. 19:00, ul. Chłodna 39/pawilon 9. Wstęp wolny.

Aleksandra Bedarska - z zawodu tłumacz, ale całym sercem podróżnik. Zafascynowana różnorodnością świata, a najbardziej pięknem jego mieszkańców. W Algierii spędziła pięć lat dzieciństwa i tam chyba połknęła bakcyla podroży. Potem były wyprawy po Polsce, prawie cała Europa zjechana autostopem, dwukrotnie odwiedzone Indie i Peru. Niedawno spełniła swoje wielkie marzenie o Afryce, po której podróżowała samotnie przez osiem miesięcy, a dziś marzy tylko by ścieżka znów zaprowadziła ją na Czarny Ląd.

22 maja (Sobota) o godz. 19:00 KLUB PODRÓŻNIK WARSZAWA www.klubpodroznik.pl
 
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ