podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] Podróżnicy podróżnikom – święto na świeżym powietrzu
2010-05-19
Czy lubisz mrożące krew w żyłach lodowe krajobrazy północy, czy skąpane w słońcu leniwe dni gorącego południa tutaj znajdziesz coś dla siebie. Już 19 czerwca o godz. 10.00 w parku w Powsinie rusza I Festiwal Garamthanda. Podróże na ciepło i na zimno. Będą pokazy slajdów i filmów, warsztaty oraz spotkania z podróżnikami, a wszystko zakończy koncert i ognisko. Wstęp wolny dla małych i dużych pasjonatów podróży dalekich i bliskich.

Zbliżają się wakacje, każdy planuje letni odpoczynek i snuje marzenia o dalekich podróżach. Jednak często się zdarza, że egzotyczne kraje pozostają tylko w sferze marzeń, gdyż nie do końca wiemy, jak zorganizować taki wyjazd. A wystarczy porozmawiać z ludźmi, którzy właśnie wrócili z pustyni, lasu tropikalnego czy wysokich gór. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi Festiwal Garamthanda. Jednodniowe święto podróżników w Powsinie to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń i poszukania rady o interesujących nas krajach. To możliwość spotkania zwykłych ludzi podróżujących w niezwykłe miejsca, którzy z pasją odkrywają świat. Swoje slajdy pokażą między innymi Anna i Jakub Urbańscy, Piotr Kłosowicz, Piotr Strzeżysz, Michał Apollo oraz Agnieszka Pałys - czwarta Polka, która zdobyła na Mt Everest.

Festiwal przygotowany został z myślą o dorosłych i dzieciach ciekawych świata, spragnionych rozmów o podróżach na ciepło i na zimno, którzy sami zwiedzają nieznane zakątki kuli ziemskiej lub dopiero chcieliby wyruszyć na dalekie szlaki. Jego twórcami jest grupa podróżników, w tym laureaci prestiżowych nagród KOLOSÓW, którzy postanowili podzielić się swoimi przeżyciami i zdobytą dotychczas wiedzą. Przyświeca im motto: Czy na ciepło, czy na zimno każda podróż smakuje wyśmienicie. Festiwal Garamthanda jest kontynuacją odbywających się od roku slajdowisk "W środy na jagody".

Organizatorzy przygotowali dzień pełen podróżniczych atrakcji. W programie oprócz pokazów slajdów i filmów znajdą się także warsztaty fotograficzne, nauka gry na bębnach oraz konkursy i zabawy dla dzieci. Festiwal zakończy się koncertem zespołu Wielbłądy i niespodzianką.

Termin: 19 czerwca 2010 r., godz. 10.00 – 20.00
Miejsce: Warszawa, Parku Kultury w Powsinie, wstęp wolny
Szczegółowy program na: www.garamthanda.blogspot.com
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ