podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] Koalicja Sił Jamajskich gra dla Haiti
2010-02-24
Kampania charytatywna na rzecz ofiar trzęsienia ziemi na Haiti zakończona wielką fiestą - jednodniowym festiwalem muzycznym w klubie 1500m2, w sobotę 27 lutego 2010 roku.

Na trzech scenach postindustrialnej przestrzeni klubu 1500m2, zaaranżowanych przez przyjaciół z warszawskiej ASP, przez około 12 godzin rozbrzmiewać będą rytmy niemalże wszystkich pochodzących z Jamajki odmian muzyki – od ska, poprzez rocksteady, roots reggae, ska-jazz, po raggamuffin i dancehall. Ponad 20 zespołów i soundsystemów, około 150 muzyków!

CZYM JEST KOALICJA?

KOALICJA
Koalicja jest akcją środowisk muzycznych, teatralnych, akademickich, ludzi, którzy chcą dać coś od siebie innym. Jest to zjawisko funkcjonujące ponad wszelkimi podziałami.

SIŁ
Należymy do różnych środowisk, ale wszyscy wierzymy, że każdy jest współtwórcą otaczającej go rzeczywistości. Nasze działania i ich rezultaty określają to, w jakim świecie żyjemy. Wiedza o tym oraz świadomość, że wiele innych osób myśli podobnie, daje nam siłę i motywację, żeby razem osiągać wielkie cele.

JAMAJSKICH
Inspirujemy się kulturą Karaibów. Jest kilka cech w mentalności ludzi z tamtego obszaru, które są nam dobrze znane: potrzeba wolności i niezależności, umiejętność jednoczenia się i wspólnego działania, gdy tego wymaga sytuacja, oraz oczywiście miłość do muzyki. Jamajskie rytmy są nam szczególnie bliskie.

MUZYKA
Do najbardziej spektakularnych wydarzeń wieczora należeć będą: występ specjalnie reaktywującego się na ten koncert, legendarnego warszawskiego zespołu reggae – IMMANUEL, oraz koncerty REIA CEBALLO Z CALLE SOL, BIG BANDU AKWARIUM i zespołu KRYZYS. Trzy ostatnie zespoły przygotowują na ten wieczór swój materiał w specjalnych, jamajskich aranżacjach

Ponadto w planie:
DJOLOF-MAN, CINQ G, THE BARTENDERS, ENCHANTIA, SKANKAN, ZIGGIE PIGGIE – SKADYKTATOR – ROBERT BRYLEWSKI, SKAUCI, ARES AND THE TRIBE, BANDA DE CHICAS i TREZ COLORES, oraz dje i soundsystemy: TISZTELET SOUND, DJ KRZAKU, SINGLEDREAD SOUND, BIGGER BOSS, SKROMNY PAN MYSZON, SKADYKTATOR SOUND, 6T'S CLUB, REAL COOL SOUND, RAINBOW HI FI MEETS GONAP SOUND.
Lista artystów nie jest jeszcze zamknięta!

W przerwie między koncertami planowana jest video konferencja z koalicyjnym łącznikiem z Haiti, Markiem Gonzalezem (którego historia poniżej).

KUCHNIA
Na wszystkich uczestników, którzy przyłączą się do Koalicji będą czekać przysmaki Kuchni Haitańskiej przygotowane przez gwiazdy sztuki kulinarnej: KAROLA OKRASĘ, ROBERTA SOWĘ, WOJTKA MODESTA-AMARO, L ARLETĘ ŻYNEL, DARKA STRUSIŃSKIEGO, ADAMA MICHALSKIEGO, MIRKA RESZCZYKA, CARLOSA GONZALEZA-TEJERA.

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?
Wśród osób, które były 12 stycznia 2010 w miejscu trzęsienia ziemi, był też nasz kolega, perkusista The Bartenders – Marek 'Afros' Gonzalez. W listopadzie Marek udał się do rodziny na Dominikanie. Dwa dni przed tragedią pojechał na Haiti na zaproszenie znajomych, żeby poprzez praktykę uczyć się kreolskiego. Przez dwa dni Marek miał status osoby zaginionej. Był jednym z ośmiu Polaków, o których nie było żadnych wieści. Na szczęście odnalazł się. Wrócił bezpiecznie na Dominikanę. Teraz pomaga organizować pomoc na miejscu, my pragniemy pomóc stąd.

Relacja Marka: kocismalec.blogspot.com
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ