podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Zakopane] spotkanie z nurkami jaskiniowymi - Margitą Ślizowską i Michałem Winkiem.
2010-02-15
Wtorek, 23 lutego, godz. 19.00, Cafe Bar Paparazzi, ul. Gen. Galicy 8, Zakopane

Tematem prezentacji będzie szeroko pojęte nurkowanie jaskiniowe w odniesieniu zarówno do naszego kraju jak i Europy. Zaproszeni nurkowie zdradzą, jakie możliwości ma osoba chcąca zająć się tą dyscypliną, opowiedzą o najciekawszych miejscach do nurkowania jaskiniowego, własnych ekspedycjach i dokonaniach oraz ciekawostkach.

Więcej: www.shackleton.com.pl

Margita Ślizowska - od początku pociągały ją przepastne wnętrzności wraków, potem zachwyciła magia jaskiń. Zdobyła prestiżowe uprawnienia jaskiniowego nurka technicznego. Jest instruktorem EFR (ratownictwa), Divemasterem NAUI, Advanced Oxygen Providerem DAN, Technical Nitrox, Cave, Wreck, Ice Diverem, Trimix Gas Blenderem i technikiem tlenowym, oraz współzałożycielem i wiceprezesem Safe Water Assosiation (SWA), stowarzyszenia promującego bezpieczeństwo w nurkowaniu i przebywaniu w środowisku wodnym. Gdy nie nurkuje jest wokalistką i aktorką. Wielokrotnie nagradzana na ogólnopolskich festiwalach piosenki i konkursach muzycznych. Współpracuje z wieloma warszawskimi teatrami m.in. Bajka, Rampa, Roma, teatr na Woli, Komedia.

Michał Winek - z wykształcenia muzyk, filozof i mechanik precyzyjny. W przeszłości free diver. Pierwsze nurkowanie wykonał w przydomowym oczku wodnym z użyciem węża ogrodowego. Krok po kroku przez lata zdobywał coraz większe wykształcenie, uprawnienia i doświadczenie nurkowe. Dziś jako Course Director NAUI, jednej z bardziej szanowanych i największych organizacji szkolących nurków, uczy nurkowania rekreacyjnego, technicznego oraz przyszlych instruktorów. Brał udział w wielu ekspedycjach w różne zakątki Europy, w ekstremalnie trudnych jaskiniach, charakteryzujących się lodowatą wodą, całkowitymi ciemnościami i silnymi prądami. W 2007 roku jako jeden z nielicznych polskich nurków jaskiniowych wykonał nurkowanie na rekordową głębokość 122 m przy jednoczesnym odpłynięciu prawie pół kilometra od wejścia do jaskini. Jest ekspertem w dziedzinie nurkowań jaskiniowych oraz głębokich.
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ