podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Kraków] Pokaz specjalny w ramach cyklu „Świat bliższy niż sądzisz…”
2010-02-13

Turystyczne Koło Naukowe "Wagabunda" zaprasza na pokaz specjalny "Fotografia i podróże". Dwaj zawodowi fotografowie wprowadzą Państwa w sekrety fotografii podróżniczej. Spotkanie to będzie również okazją do zobaczenia autorskich pokazów slajdów: "Taniec z demonami" - obchody buddyjskiego święta w Ladakhu - Jakuba Śliwy oraz "16 godzin do Wschodu" - fotograficzne szkice z Indochin - Zygmunta Nováka.

Zdjęcie z wakacji, a zdjęcie z podróży. Na co zwrócić uwagę fotografując. Jak się przygotować, jaki sprzęt wybrać. Potrzebne i zbędne akcesoria. Zdjęcia ludzi. Te i inne tematy fotografowie poruszą podczas mini warsztatów połączonych z pokazem slajdów.

Jakub Śliwa - jest orientalistą i absolwentem łódzkiej filmówki. Publikuje w polskiej i zagranicznej prasie, w wydawnictwach albumowych oraz naukowych. Kilkakrotnie przemierzył z aparatem subkontynent indyjski. Jako fotograf dokumentalista uczestniczył w wielu misjach archeologicznych. Reprezentowany przez agencję Aurora Photos.

Zygmunt Novák - z aparatem przejechał m.in. trudnodostępne zakątki Wysp Zielonego Przylądka, Australię w off-roadowej wyprawie, lasy deszczowe na Borneo, Alpy Południowe w Nowej Zelandii i Indochiny. Laureat wielu nagród i autor wystaw, jego prace znajdują się m.in. w prywatnych kolekcjach w USA, Australii i w Polsce.  Ukończył Europejską Akademię Fotografii.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19 we wtorek 16.02.2010 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny

powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ