podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
3. Festiwal filmowy "Kino w Pięciu Smakach"
2009-10-16
3. FESTIWAL FILMOWY KINO W PIĘCIU SMAKACH
Wydarzenia towarzyszące – część podróżnicza
 
Tegoroczny Festiwal "Kino w pięciu smakach" - jedyne takie wydarzenie w Polsce - odbędzie się w dniach 22 października - 15 listopada 2009 r. W tegorocznym programie znajdzie się kilkanaście filmów z Tajlandii, Wietnamu i innych krajów Indochin – w większości będą to premiery na polskim rynku. Do tej egzotycznej filmowej uczty przygotowano szereg wydarzeń towarzyszących, w tym te o charakterze podróżniczym. 
 
 
Wietnam w Fotoplastikonie

Wraz z rozpoczęciem 3. Festiwalu Filmowego "Kino w pięciu smakach" Fotoplastikon Warszawski otworzy swoje przestrzenie na wystawę fotografii z wyprawy legendarnego polskiego podróżnika Andrzeja Zawady do Wietnamu. Zawada w 1957 roku wraz ze Zdzisławem Kozłowskim i Jerzym Wehrem wziął udział w ekspedycji do Wietnamu zorganizowanej przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk. Jej celem było założenie stacji pomiarowych dla badaczy. Wyprawa zakończyła się brawurowym zdobyciem najwyższego szczytu Indochin - Phan Xi Pang. Dziś, po skomplikowanym procesie konserwacji, unikatowe, fenomenalne obrazy zachowane na stereoskopowych przezroczach już od 22 października br. podziwiać będzie można w Fotoplastikonie Warszawskim. Na uroczystym otwarciu wystawy będzie można posłuchać fascynujących opowieści dwóch członków tej wyprawy – prof. Romana Tessera oraz Marka Górskiego. 

"Wyprawa do Wietnamu"
Fotoplastikon Warszawski, Aleje Jerozolimskie 51
22.10.2009, godz. 11:00 – otwarcie wystawy, konferencja prasowa
22.10 – 25.11.2009 r. – wystawa
Więcej informacji o wystawie: www.fotoplastikonwarszawski.pl
Wystawę w Fotoplastikonie organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego.
 

Gościnnie: Festiwal Włóczykij z Gryfina na "Kinie w pięciu smakach"

Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij" (www.wloczykij.com) to 10-dniowy festiwal skierowany do ludzi, którzy "odnajdują swoją podróżniczą i życiową "tropę" z dala od utartych szlaków" - tłumaczy Przemek Lewandowski, spiritus movens Festiwalu, który odbywa się co roku w miejscowości Gryfino. Jest najciekawszym tego typu wydarzeniem w Polsce, a w programie znajdują się m.in.: pokazy slajdów oraz fotografii, przeglądy profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata jak również degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów, wystawy, warsztaty, bale, gry i zabawy oraz ekstremalne i nietypowe rajdy na orientację.

W tym roku gryfiński festiwal wystąpi gościnnie w warszawskim kinie Muranów w postaci cyklu prezentacji niezwykłych wypraw do Azji odbytych przez polskich podróżników. 

"Włóczykij" na "Kinie w Pięciu Smakach"
sobota, 24 października 2009
15:30 – Arkadiusz "Arun" Milcarz "Indonezja a nawet Papua Nowa Gwinea"
17:00 – Jerzy Arsoba - "Barwy i twarze Laosu"

niedziela, 25 października 2009
15:00 – Sebastian Durbacz - "Wietnam - tam i z powrotem"
16:30 – Andrzej Muszyński "W poszukiwaniu sprzeczności. Tajlandia, Kambodża"

Kino Muranów, Warszawa
bilety: 5 zł, bilet na wszystkie prezentacje: 15 zł

24-25.10.2009 r.
kino Muranów, ul. Generała Andersa 1, Warszawa

Targi podróży
 
Pokazom slajdów i niezwykłych opowieści podróżników towarzyszyć będą mini-targi podróży. We foyer kina Muranów zaprezentują się firmy podróżnicze, które organizują niestandardowe i alternatywne wyprawy do krajów Azji Południowo - Wschodniej. Wszyscy ci, w których mieszka niespokojny duch wędrowca i odkrywcy, którzy nie tylko cenią największe atrakcje podróżnicze i skarby kultury, ale z równie intensywną pasją zapuszczają się w odludne zakątki, znajdą dla siebie odpowiednią propozycję. W czasie targów będzie można zapoznać się z "dorobkiem" firm jak i aktualnymi ofertami, trasami, cennikiem. Doświadczeni podróżnicy podzielą się także uwagami dotyczącymi przygotowań do podróży, transportu, sprzętu, a także udzielą dobrych rad na wyprawę, jakich na próżno szukać w przewodnikach. 

W targach wezmą udział:
- Grupa Wyprawowa Chate.pl
- MK Tramping
- Arsoba Travel
- Aslema Tours
- Klub Obieżyświat

Targi Podróży
25.10.2009
godz. 14:00 – 18:00
foyer kina Muranów, ul. Generała Andersa 1, Warszawa
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ