podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Racibórz] Rowerem na Nordcapp
2009-10-06
Już w czwartek tj. 8 października br. na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" odbędzie sie kolejne "Spotkanie na Końcu Świata" - czyli impreza podróznicza z piękna opowieścią i pokazem slajdów.

Tym razem naszym gościem będzie Piotr "Schmittko" Mitko, który pokaże slajdy, film i opowie o swojej podróży rowerowej z Katowic na Nordcapp (bez użycia innych środków transportu)

Wstęp na wszystkie końco - światowe imprezy kulturalne w październiku - wolny  ;)

Piotr Mitko o swojej wyprawie:
____________________________________________

Gdzieś tam usłyszałem o Nordkapp i zachęcono mnie do wzięcia udziału w wyprawie rowerowej na ten najdalszy północny punkt Europy. Oczywiście to nie było tak hop-siup i przed podjęciem decyzji dużo myślałem. W miarę upływu czasu zdobycie tegoż Przylądka stało się moim wielkim marzeniem i gdy ostatecznie wyprawa została odwołana, nie wyobrażałem sobie bym mógł tak po prostu odpuścić. Sam uczyniłem się organizatorem wyprawy i znalazłem sobie równie odważnego (lekkomyślnego? :) Towarzysza, z którym ruszyłem na Północ. Marcin i ja, pedałowaliśmy bez przerwy 55 dni, robiąc w tym czasie 6903 kilometry rowerami. Mówiąc najbardziej ogólnie, dojechaliśmy z Katowic na Arktykę i wróciliśmy, okrążając przy okazji Bałtyk. Podróż zakończyła się w Szczecinie, z braku czasu. W pamięci mamy dwa oceany, cztery morza, dziewięć państw i szesnaście wysp... Nasza podróż była idealnym połączeniem przyjemności z walką, strachu z humorem i satysfakcji ze zmęczeniem. Największe przeżycia tkwią w naszych głowach, ale część udało się uchwycić aparatem. Ze zdjęć i filmików zmontowałem materiał, który opowiada tę historię od początku do końca, starając się udowodnić, że warto marzyć... Zapraszam!

Strona Piotra: www.szmitt.com
 
 
"Przystanek Kulturalny - KONIEC ŚWIATA" mieści się w Raciborzu przy ulicy Karola Miarki 3A (obok PZU i Parku Jordanowskiego).
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ