podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Zakopane] Ludzie, duchy, drzewa czyli podróż do zapomnianego świata
2009-08-04
Klub Podróżnika Shackleton zaprasza na Papuę. Podróż do zapomnianego świata. To historia fascynacji Papuą i jej mieszkańcami Anny i Jakuba. Po raz pierwszy byli tam w 2005 roku - ich zaledwie kilkudniowy pobyt w Dolinie Baliem zaowocował wystawą fotograficzną i dał początek życiowej pasji. Na Papuę wracają co roku, w ciągu pięciu lat stała się "ich miejscem"... 

Zabierzemy widzów w podróż do świata, w którym czas zatrzymał się tysiące lat temu. Ujrzymy miejsca, w których wciąż uprawia się ziemię kamiennymi narzędziami i liczące setki lat mumie wodzów plemienia Dani. Popłyniemy z nurtem przecinających bezkresne bagna namorzynowe rzek, by dotrzeć do krainy owianych złą sławą łowców głów i kanibali, legendarnych rzezbiarzy z plemienia Asmat. Odwiedzimy zagubione w dżungli, położone w koronach drzew domy Korowajów. Ruszymy przez porośnięte lasem paproci drzewiastych bagna gór Jayawijaya, by wziąć udział w obrzędach pogrzebowych wodza plemienia Yali we wsi Piliam. Pokażemy fascynujący świat, świat, który bardzo szybko znika i odchodzi w niepamięć.

Sierpniowymi gośćmi Klubu Podróżnika Shackleton będą  Anna i Jakub Urbańscy - z zawodu biolodzy molekularni, z zamiłowania podróżnikami i fotografami. Podróżują wspólnie od ponad dziesięciu lat, w trakcie podróży zwiedzili kilkanaście krajów, starając się dotrzeć do miejsc trudniej dostępnych i położonych z dala od utartych szlaków turystycznych. Ich wyprawy zaowocowały czterema wystawami fotograficznymi, licznymi pokazami slajdów i artykułami w prasie popularnonaukowej i podróżniczej, oraz zgromadzeniem pokaznej kolekcji etnograficznej dla Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. W marcu 2008 roku, za cykl podróży na Papuę otrzymali prestiżową nagrodę Kolos 2007.
 
Poniedziałek 31.08.2009, godz. 19.00, Teatr Witkacego, Zakopane, ul. Chramcówki 15, zaprasza Marek Tomalik.
www.shackleton.com.pl 
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ