podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] TERRA INCOGNITA przedstawia "Górskie fascynacje"
2007-03-10

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu TERRA INCOGNITA przedstawia

GóRSKIE FASCYNACJE

Zapraszamy do kina Luna na cztery pokazy slajdów inspirowane górami. Na początku zdobędziemy najwyższe partie gór, później spróbujemy zobaczyć je oczyma dziecka, podążymy lodowym górskim szlakiem a w końcu niemal dotkniemy gorących wulkanów. Slajdy wyświetlane przy pomocy dwóch zsynchronizowanych rzutników (technika diaporamy) będzie uzupełniać autorski komentarz i muzyka.

10 marca 2007, sobota,

11.00 - 12.30 DROGA NA SZCZYT - K 2 I SHSHA PANGMA ZIMĄ
(Piotr Morawski)
"Droga na szczyt" to opowieść o kilku wyprawach, które w efekcie zaprowadziły mnie na szczyt Shisha Pangmy zimą. (Tien Szan, Karakorum i K2, Tybet i Shisha). Opowieść wzbogacona tybetańską i nepalską muzyką o podróżach, wspinaniu, niepowodzeniach, szczęściu i o tym, że marzenia się spełniają. I o ludziach, którzy towarzyszyli mi po drodze i którym tak wiele zawdzięczam.

13.00 - 14.00 DO SZKOŁY POD GóRKĘ CZYLI DZIECI Z HIMALAJSKICH
SZLAKóW - slajdy dla dzieci (Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)
Opowieści o dzieciach spotkanych podczas wędrówek w Himalajach indyjskich i nepalskich. Dlaczego dzieci w Himalajach mają do szkoły pod górkę? Ile kilometrów ma najwyższa góra świata? Czy w Himalajach latem jest śnieg? Czy dzieci w Himalajach grymaszą przy jedzeniu? Jakie noszą fryzury? Jak wygląda szkoła małych mnichów w klasztorze buddyjskim? Czy łatwo spotkać Yeti? Jak wygląda jak? Pokaz dla dzieci w wieku 6-10 lat.

14.30 - 16.00 ZANSKAR - SZLAKIEM HIMALAJSKICH KARAWAN
(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)
Stare karawanowe szlaki prowadzą do leżącego w Himalajach dawnego królestwa Zanskar. Latem wędruje się przez wysokie przełęcze, zimą można dotrzeć po zamarzniętej rzece Zanskar. Pustynne, kolorowe góry, malownicze wioski, świat kultury tybetańskiej a nade wszystko serdeczni ludzie sprawiają, że chętnie tam wracamy. Opowiemy o górach, wędrówce lodowym szlakiem, tybetańskiej herbacie i o ludziach, którzy nas nią częstowali.

16.30 - 18.00 GóRY OGNIA - ŚWIAT WULKANóW
(Agnieszka i Łukasz Wroczyńscy)
Podczas pokazu z krainy ognistego żywiołu siedmiu krajów zwiedzimy wyspę ognia i lodu, Islandię, wulkaniczne pustynie Boliwii i barwne jeziora geotermalne Nowej Zelandii. Zobaczymy pozostałości po erupcji Pinatubo na Filipinach, a w Indonezji zejdziemy z górnikami na dno krateru po siarkę i dotrzemy na najwyższy czynny wulkan Jawy. Na Hawajach odpoczniemy na plaży - ale tylko tej z wulkanicznym, czarnym piaskiem i dotkniemy prawdziwej, rozżarzonej lawy. Odwiedzimy Danakil, pustynię na pograniczu Etiopii i Erytrei, najgorętsze miejsce na ziemi. Z brzegów krateru Erta Ale, który zawiera jezioro płynnej, rozżarzonej lawy, zajrzymy do wnętrza ziemi...

bilety wstępu na jeden pokaz 12 zł
slajdy dla dzieci - 9 zł

kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

Organizatorzy Terra Incognita i Kino Luna
Partner: Klub Podróży Horyzonty

Więcej informacji: www.terra.waw.pl
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ