podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
Nowy Globtroter już w kioskach!
2008-10-20
W tym numerze bez dwóch zdań króluje różnorodność. Żeby się o tym przekonać wystarczy rzucić okiem na mapkę, którą zamieszczamy przy spisie treści, zaznaczamy tam opisywane miejsca. Eric Lafforgue zabiera nas na Jawę, a Marek Klonowski na Mount Logan w Kanadzie. Jest reportaż z Czadu opowiadający o prozie życia tamtejszych kobiet i relacja ze spotkania z tybetańskimi nomadami. Zresztą sprawom tybetański poświęcamy więcej miejsca.   Polecamy teksty Beaty Kaweckiej – Król, "Toast za Tybetańczyków" i "Rozsypmy Mandale".

Tomasz Walkiewicz opisuję wyprawę na Gunnbjorns Fjeld w Grenlandii, w której wzięli udział między innymi Leszek Cichy i Marek Kamiński. Jest materiał o cenotach w Meksyku i fotograficzne "polowanie" na ptaki w angielskim Pick District. Polski materiał to "Rejs na śmieciach", z którego dowiecie się jak zbudować tratwę mając do dyspozycji kilkaset plastikowych butelek. W poradniku medycznym Agnieszka Wroczyńska przybliża problematykę uzdatniania wody. W dziale Polonica Zdzisław Jan Ryn opisuje postać Ignacego Domeyki.

Całość uzupełniają recenzje i opisy sprzętu oraz świetny, jak zawsze, felieton Piotra Jaskólskiego. Zapraszamy do lektury.
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ