podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Kraków] Festiwal Podróżników Trzy Żywioły po raz czwarty!
2007-03-30

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się nieco wcześniej - od 30 marca do 1 kwietnia, jak zwykle w salach Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie. Gośćmi specjalnymi będą: Martyna Wojciechowska, Jarosław Kret i Ryszard Czajkowski. Hitem będzie emisja filmów Baraka i "Without. Wyprawa poza cień".

Piątek 30 marca to pierwszy dzień festiwalu i tradycyjnie Nocny Maraton Filmowy. Od godziny 19.00 do białego rana będzie można zobaczyć najlepsze filmy o podróżach. Hitem będą emisje filmów: "Baraka", "Without. Wyprawa poza cień" i "Falvit Everest Expedition". Tegorocznej edycji Maratonu patronuje Travel Channel zaś gościem specjalnym będzie znany ze szklanego ekranu podróżnik i dziennikarz Ryszard Czajkowski, którego słynny już film "Sposób na Afrykę" rozpocznie imprezę. W ramach maratonu pokażemy też najlepsze filmy konkursowe Przeglądu Filmów Górskich w Lądku Zdroju, Filmextreme, Spotkań z Filmem Górskim i wiele innych.

Sobota 31 marca to dzień z gwiazdami polskiej sceny podróżniczej, pokazy rozpoczną się o g. 15.00. W programie m.in.: do Ziemi Świętej zabierze nas znany ze szklanego ekranu Jarek Kret, zaś załoga jachtu "Stary" zaprezentuje relację z pierwszego polskiego przebycia tzw. Przejścia Północno - Zachodniego, w stulecie słynnej wyprawy Amundsena. O kulisach wyprawy na Everest opowie Martyna Wojciechowska. Będzie można przekonać się czy faktycznie Everest to łatwa góra dla każdego. Z okazji 30-lecia Polskiej Stacji na Antarktydzie poznamy kulisy polskich wypraw i badań na tym odległym i niedostępnym kontynencie.

Niedziela 1 kwietnia, ostatni dzień festiwalu wypada 1 kwietnia. Korzystając z prima aprilis'owej okazji ten dzień będzie poświęcony podróżom na wesoło. O 13.00 rozpoczną się pokazy w ramach konkursu "Podróże z jajem" a potem humorem zarażą nas podróżnicy, którzy m.in. ... objechali Ziemie na traktorze (i to wcale nie jest żart!), śledzili postępy Planu Pięcioletniego i zafundowali sobie wakacje na tratwie płynącej przez Bałtyk.

Prócz spotkań i pokazów, w czasie trwania festiwalu, będzie można zobaczyć kilka wystaw zdjęć oraz porozmawiać ze znanymi i lubianymi podróżnikami. Jak zwykle zagości kuchnia świata zaś ofertę dla podróżników i nie tylko zaprezentują biura podróży i wydawnictwa książkowe.

Swoje książki podpisywać będą: Martyna Wojciechowska i Jarosław Kret.

Spośród wszystkich osób, które kupią bilety przed każdym pokazem losowane będa nagrody - albumy wydawnictwa PASCAL.

Imprezę poprowadzą: Marek Tomalik i Piotr Trybalski

Szczegóły programu: 3zywioly.onet.pl/2007_program.html
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ