podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Racibórz] - Slajdowisko "Beczką pomiędzy cyprysami"
2008-02-18
GRUPA ROSYNANT i RACIBORSKIE CENTRUM KULTURY
zapraszają na kolejne slajdowisko z cyklu "Świat bliższy niż myślisz"
 

"BECZKĄ POMIĘDZY CYPRYSAMI" - Marek Rapnicki

Piątek, 22 lutego, godz. 18.00
Racibórz, D.K. "Strzecha"
Ul. Londzina 38 / sala kameralna

O SLAJDOWISKU:
"Beczką pomiędzy cyprysami" to fotograficzny zapis prawie trzytygodniowej wyprawy przez północne i środkowe Włochy, którą autor odbył wiosną 2005 roku. Szlak wiódł od Wenecji do Rzymu i z powrotem, ale w przeciwieństwie do standartowych wycieczek - prowadził zygzakiem przez Veneto, Ligurię, Toskanię, Umbrię oraz Marche i obejmował najciekawsze zakątki tych części "włoskiego buta".

Italia na zdjęciach Marka Rapnickiego jawi się jako kraina tysiąca niezwykłych zabytków sztuki i architektury wszystkich epok, ale także ziemia o wybitnych walorach krajobrazowych. Jak wielokrotnie podkreślał Gustaw Herling-Grudziński, polski pisarz osiadły w Neapolu, zwłaszcza Umbria i Toskania stanowią unikalne miejsce najbardziej harmonijnej symbiozy cywilizacji i natury! A poza tym: Włochy są krajem tajemniczym i nigdy do końca nie zbadanym, a jednocześnie - bardzo swojskim i przyjaznym obcemu przybyszowi.

Bo - jak powiadają - my, Polacy - mamy dwie ojczyzny, Polskę i Italię. Te wszystkie wątki będzie można prześledzić w opowieści raciborzanina, który starym mercedesem przemierzył pół starych Włoch.

Po slajdowisku przedstawimy program organizowanej przez Grupę Rosynant i "Orinoko - Art & Travel" 12 dniowej, unikalnej ekskluzywnej wyprawy do Umbrii, Toskanii i Lacjum, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja br.

O autorze:

MAREK RAPNICKI - animator kultury, poeta, wydawca i podróżnik; fotografuje "od zawsze", uważa, że dzień bez zdjęcia albo zapisu słownego to dzień, którego nie było; jest pomysłodawcą i założycielem Klubu Przyjaciół Italii "AMICUS", pracuje w Raciborskim Centrum Kultury
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ