podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
The North Face Adventure Trophy 2007
2007-05-01

Tylko dla "twardzieli"

1 maja rozpocznie się już VII edycja ekstremalnego rajdu The North Face Adventure Trophy, wcześniej rozgrywanego pod nazwą Salomon Trophy. W opinii wielu uczestników poprzednich edycji, w tym czołówki krajowej rajdów ekstremalnych, są to największe i najtrudniejsze zawody tego typu w Polsce.

Areną tegorocznego rajdu The North Face Adventure Trophy będą Tatry, Podhale, Spisz i Beskid Sądecki. Trasa rajdu wymagać będzie od uczestników bardzo dobrego przygotowania wytrzymałościowego, wysokich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz opanowania technik wspinaczkowych. W rajdzie mogą wziąć udział 4-osobowe zespoły (bez względu na płeć). Każdy z uczestników musi mieć ukończone 18 lat. Zadaniem zespołów będzie pokonanie ponad 300 km: pieszo, rowerem, kajakiem i na rolkach. Uczestnicy startują jednocześnie, na trasę wyznaczoną punktami kontrolnymi i zmierzają non stop do mety. Na trasie zespoły muszą wykonać liczne zadania specjalne: przejście mostem linowym, wspinaczka skalna, trawers ściany skalnej, podejście kierunkowe po linie oraz zjazd po linie.

Tylko te ekipy, które potrafią współpracować w zespole, pomagać sobie w chwilach słabości, są odporne na ból i krańcowe wyczerpanie będą miały szansę dotarcia do mety.

Szczegółowe informacje na stronie www.adventuretrophy.pl
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ