podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
Prezydent Gdyni spełnia marzenia podróżników!
2007-12-19
Trzeba być młodym globtroterem, mieć marzenia i wygrać w konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Zawady, który odbędzie się w trakcie X OGÓLNOPOLSKICH  SPOTKAŃ PODRÓŻNIKÓW, ŻEGLARZY I ALPINISTÓW W GDYNI ORAZ FINAŁU KONKURSU KOLOSY! Proste, prawda? Uzupełnijmy, że Spotkania te odbędą się w dniach 06-08.03.2008 r. w Gdyni, tradycyjnie już - w Centrum Gemini i kinie Silver Screen.

NAGRODA IM. ANDRZEJA ZAWADY przyznawana jest od 2002 r. Ma ona umożliwić młodym podróżnikom spełnienie ambitnych podróżniczo-eksploracyjnych celów. Nagroda, to oprócz dyplomu, ufundowany przez Prezydenta Miasta Gdyni grant podróżniczy w wysokości 10 000 zł - na zorganizowanie wyprawy! Laureata, który nie ukończył jeszcze 27 lat wybierze Kapituła spośród zaproszonych do Gdyni podróżników, alpinistów, żeglarzy i grotołazów. Liczyć się będzie dotychczasowy dorobek oraz oryginalność i jakość projektu, na który laureat zobowiązuje się  przeznaczyć grant. (Dopuszcza się możliwość zgłoszenie grupowego w przypadku gdy średnia wieku nie przekracza 27 lat). Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Spotkań ilustrowanej prelekcji, o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 stycznia 2008 roku - pocztą na adres Urzędu Miasta Gdyni, Al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia oraz kopię pocztą elektroniczną na adres: kapitula@kolosy.pl

Formularz oraz regulamin do pobrania - w Urzędzie Miasta Gdyni ul. Legionów 130 pok. 8, www.gdynia.pl.
Dodatkowe informacje - 058 620 22 07, e-mail: turystyka@gdynia.pl
 
 
Na zachętę przypomnijmy - dotychczasowych laureatów:

IV Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Gdynia, luty 2002
Sylwia Bukowicka
Wspinała się w Alpach (Mont Blanc), na Kaukazie (Elbrus), Himalajach (Island Peak i Ama Dablam), Andach (Alpamayo), Tien Szan (Chan Tengri w 2001 roku). Laureatka postanowiła przeznaczyć grant na zdobycie ośmiotysięcznika w Himalajach.
Sylwia Bukowicka została wyróżniona w edycji Kolosy 2003 w kategorii Alpinizm za zdobycie dwóch ośmiotysięczników w ciągu roku.

V Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Gdynia, marzec 2003
Tomasz Fiedorowicz
Brał udział w wyprawach w Himalaje Indii, Nepalu oraz w Andy peruwiańskie. Uczestniczył w eksploracji trzeciego pod względem głębokości systemu jaskiniowego świata Lamprechtshofen-PL2 w Austrii.  W 2002 roku eksplorował jaskinie w dziewiczych rejonach Nowej Brytanii - Papui Nowej Gwinei. Laureat zdeklarował przeznaczenie grantu na wyprawę do jaskini Cheve w Meksyku.
W roku 2004 polscy uczestnicy wyprawy do jaskini Cheve zostali wyróżnieni w kategorii Eksploracja Jaskiń.

VI Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, Gdynia, marzec 2004
Maciej Ciesielski - alpinista, autor licznych przejść w górach Alaski, Dolinie Yosemite (USA), w Alpach Francuskich i w Tatrach. Grant został wykorzystany na wspinaczkę w Himalajach i Yosemitach. Młody alpinista realizował swoje sportowe ambicje 
w dziedzinie szybkich przejść słynnych dróg Yosemite, ustanawiając polski rekord szybkości na słynnej drodze Zodiak.

 VII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, Gdynia, marzec 2005
Dominik Bac, Sławek Skalmierski i Jacek Wacławski - Uczestnicy nagrodzonego Kolosem rejsu jachtem "Stary" otrzymali grant na projekt przepłynięcia, jako pierwszy polski jacht, Przejścia Północno-Zachodniego. W 2006 roku załoga jachtu "Stary" pokonała Przejście Północno-Zachodnie płynąc ze wschodu na zachód.

VIII Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, Gdynia, marzec 2006
Laureatami grantu, ufundowanego przez Prezydenta Gdyni, została grupa grotołazów, której projekt HAGENGEBIRGE 2006, poparty ich osiągnięciami w eksploracji jaskiniowej tego alpejskiego masywu, dawał największe - spośród projektów przedstawionych Kapitule - gwarancje osiągnięcia sukcesu.
Rok później ta wyprawa została wyróżniona w kategorii Eksploracja Jaskiń za osiągnięcia w tym masywie.

IX Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, Gdynia, marzec 2007
Adam Pustelnik - Alpinista wytyczył w 2006 roku nową klasyczną drogę "Amba" w rejonie AK-Su w Kirgistanie za co został wyróżniony w Kolosach w kategorii Alpinizm.  Dodatkowo przyznany grant ma ułatwić realizację wyprawy w niedawno otwarty rejon szczytu K6 w Karakorum.
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ