podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
X Międzynarodowe Mistrzostwa Autostopowe
2007-04-28
To już po raz dziesiąty! W długi majowy weekend (28 kwietnia-2 maja) odbędzie się jubileuszowa edycja Międzynarodowych Mistrzostw Autostopowych, będących jedną z największych tego typu imprez w Europie.

Metą rozgrywanych corocznie zawodów są największe miasta poszczególnych państw europejskich. Uczestnicy mistrzostw podróżowali już m.in. do Budapesztu, Berlina, Pragi, Rygi, czy Lwowa. W tym roku, jak przystało na jubileuszową edycję, trasa będzie szczególnie imponująca. Start, jak zwykle, nastąpi w Gdańsku, gdzie swoją siedzibę ma Polski Klub Przygody - główny organizator imprezy. Metę przewidziano natomiast 1600 kilometrów dalej, w urokliwym chorwackim mieście Split.

Dwuosobowe zespoły będą musiały liczyć wyłącznie na życzliwość kierowców. Podróżowanie środkami komunikacji publicznej jest bowiem zabronione. Wygra ten zespół, który na mecie w Chorwacji pojawi się jako pierwszy.

Udział w imprezie to jednak nie tylko możliwość zdobycia laurów. To przede wszystkim okazja poznania wielu ciekawych ludzi, wymiana informacji na temat podróżowania po różnych zakątkach świata. To także sposób na poznanie historii, zabytków i kultury mijanych krajów.

Gorąco zapraszamy do udziału w zawodach, tym bardziej, że właśnie załoga Geozety zorganizowała 10 lat temu pierwszą edycję tej imprezy. Cieszymy się ogromnie, że znalazła ona swoich kontynuatorów.

Formularze zgłoszeniowe i więcej informacji na stronie www.klubprzygody.pl/?strona=wydarzenia/autostop2007
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ