podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
Czechy – raj dla piwnych smakoszy
2007-07-04
Bogata oferta browarów czeskich zadowoli nawet najwybredniejszych miłośników złocistego napoju z pianką - tutejsze browary produkują rocznie kilkaset rodzajów piwa, a marki, takie jak Pilsner Urquell czy Budweiser Budvar są znane na całym świecie. Wszystkich piwnych smakoszy zapraszamy do Czech na festiwale piwne, na których nie zabraknie przepysznego jedzenia, atrakcyjnych programów muzycznych, zabawnych konkursów, zwiedzania browarów i przede wszystkim degustacji ulubionego napoju. Każdy będzie miał okazję spróbować wspaniałej jakości czeskiego piwa, o przyjemnym zapachu, z charakterystyczną, delikatną goryczką.

13 edycja Festiwalu Piwnego w Humpolcu (www.bernard.cz) odbędzie się w dniach 10.-11. 8. 2007. Atrakcją festiwalu będzie zwiedzanie browaru Bernard oraz szereg ciekawych imprez towarzyszących. Wspaniała oprawa muzyczna przyciąga do Humpolca (www.mesto-humpolec.cz) tłumy wielbicieli dobrego piwa i świetnej zabawy.

Drugi sierpniowy weekend (11.8.2007) w Vrchlabi juz po raz pięćdziesiąty należeć będzie do Karkonoskiego Festiwalu Piwnego (www.kpivnislavnosti.cz). Weźmie w nim udział 10 browarów, goście sami zdecydują, w tzw. piwnym referendum, który browar warzy najlepsze piwo. Program rozpoczyna sie w godzinach rannych, kończy natomiast dwie godziny po północy. Na odwiedzających czekają specjały kuchni czeskiej, przez cały dzień przygrywać będą zespoły muzyczne. Odważni mogą wziąć udział w różnych ciekawych konkursach związanych z piwną tematyką, na przykład w zawodach na toczenie beczki z piwem, czy wielu innych

Tradycyjne święto piwa w rodzinnym browarze Chodovar (www.chodovar.cz) w Chodovej Planie na Tachovsku odbędzie się 25.8.2007. Ci, którzy przybędą tego dnia na teren browaru, będą mogli spróbować potraw kuchni staroczeskiej w restauracji Ve Skále, znajdującej się w pomieszczeniach byłych piwnic skalnych. Po dobrym jedzeniu można odświeżyć się w jedynych w Czechach łaźniach piwnych. Ciekawostką bedzie również zwiedzanie browaru i program kulturalny w ogrodzie browarnianym.

Wspaniałe świętowanie czeka na miłosników piwa w czasie 50-tych obchodów święta piwa w Žatcu (www.docesna.cz). 31.8. i 1.9. 2007 będzie można spróbować swych umiejętności w tańcu z kuflem piwa na głowie, skosztować 40 rodzajów piwa oferowanych przez czeskie i zagraniczne browary. Dzień zleci nam bardzo szybko, zwłaszcza, że przygotowano też wiele atrakcji na czterech scenach. Gwiazdami imprezy będą, oprócz wybranego króla i królowej chmielu, także niemiecki zespół Alphaville i czeska gwiazda Karel Gott.
Wstęp na obie imprezy przez dwa dni bezpłatny.

Festiwal Piwny w Jindřichovem Hradcu (www.jh.cz) odbędzie się 8.9.2007. Uział w imprezie weźmie 8 browarów oferujących 30 rodzajów piwa. Festiwalowi będzie towarzyszył barwny program muzyczny (orkiestra dęta, country, bigbeat), konkursy dla dzieci i dorosłych, loteria. Na gości czeka wspaniała czeska kuchnia. Wstęp 80 CzK (2,8 euro).


Na Pilsner Fest do stolicy piwa

To właśnie w Pilźnie w roku 1842 narodził się światowej sławy Pilsner Urquell. Jest to piwo, które 5.10.1842 uwarzył w pilzeńskim browarze bawarski piwowar Josef Groll. Już wówczas pilzeńskie piwo zachwycało swą piękną, złotą barwą, gęstą śnieżnobiałą pianą i wyjątkowym smakiem.

Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku na dziedzińcu pilzeńskiego browaru (www.prazdroj.cz) odbywają sie uroczystości Pilsner Fest. Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3.-7.10.2007. Obok wspaniałego piwa i kuchni znaczącą role na festiwalu odegra program kulturalny. O oprawę muzyczną postarają się znane czeskie zespoły. Festiwal po raz pierwszy wykroczy poza bramy browaru a trasa browar - stadion - Muzeum Browarnictwa - rynek stanie się miejscem Olimpiady Piwnej Pilsner Urquell. Współorganizatorem tej znaczącej imprezy jest miasto Pilzno (info.plzen-city.cz), wstęp na wszystkie imprezy Pilsner Fest bezpłatny.

Pozostałe imprezy

Święto piwa w Vimperku 28.7.2007 (www.mestovimperk.cz), 20.-22.7.2007 w Rokytnicy nad Jizerą (www.rokytnice.com). Dzień pełen zabawy i muzyki, zakończony pokazem ogni sztucznych czeka nas podczas tradycyjnego festiwalu piwnego Regen na terenie browaru Bohemia Regent w Trzeboniu 28.7.2007 (www.pivovar-regent.cz).

Więcej informacji:
www.kpivnislavnosti.cz, www.chodovar.cz; www.docesna.cz, www.prazdroj.cz
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ