podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
Wystawa fotografii "Nasze miejsce - Światowe Dziedzictwo"
2007-06-28
Zdjęcie obiektów należących do Światowego Dziedzictwa kulturalnego i naturalnego UNESCO, wykonane przez międzynarodowy zespół fotografów, można oglądać na otwartej we wtorek wystawie "Nasze miejsce - Światowe Dziedzictwo" ("Our Place - The World's Heritage") w Złotych Tarasach w Warszawie.
Wystawa w stolicy potrwa do 1 lipca i jest pierwszą częścią cyklu prezentacji fotografii w Polsce.

Następnie zdjęcia zaprezentowane zostaną w Gdańsku (6-15 lipca), Poznaniu (20-29 lipca), Wrocławiu (3-12 sierpnia), Krakowie (17-26 sierpnia) i Toruniu (31 sierpnia-9 września). Ekspozycję można oglądać też na stronie internetowej www.ourplaceworldheritage.com .
 
Polski cykl wystaw stanowi część międzynarodowego projektu "Our Place - The World's Heritage".

Jego celem jest stworzenie największej na świecie kolekcji fotografii, będącej dokumentacją obiektów zaliczanych do Światowego Dziedzictwa UNESCO, zlokalizowanych w 138 krajach na świecie.

Na listę UNESCO trafiają miejsca i obiekty, które według Komitetu Światowego Dziedzictwa stanowią wspólne dobro ludzkości, posiadają wyjątkową i uniwersalną wartość i znaczenie dla świata ze względu na swoje walory kulturowe lub przyrodnicze.

Wśród prezentowanych na wystawie zdjęć można zobaczyć m.in. zespół zabytkowy Santa Cruz De Mompox w Kolumbii, Wielki Mur Chiński, stanowisko archeologiczne w Maroko, Zespół Klasztoru Nowodziewiczego w Rosji, Katedrę w Kolonii oraz polskie obiekty m.in. warszawską Starówkę, Kopalnię Soli w Wieliczce i drewniane kościoły południowej Małopolski.

Autorzy prezentowanych prac to m.in. Goeff Steven, Amos Chapple i Chris Morton oraz Polak - Wojciech Wieteska.

Honorowy patronat nad wystawą objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej głównym organizatorem jest Panasonic Polska.
 
 
 
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ