podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
IV Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej i Krajobrazowej
2007-06-11
Znana jest pełna lista wystaw konkursowych!
Rozpoczęły się zapisy na warsztaty fotograficzne.

Podczas tegorocznej imprezy (6-14 lipca 2007) będzie można zobaczyć kilkadziesiąt wystaw z czego 33 to wystawy Autorów biorących udział w konkursie dla Młodych Twórców o nagrodę w postaci publikacji autorskiego albumu fotograficznego w wydawnictwie "Pascal".

Wśród ekspozycji profesjonalnych pojawią się w tym roku zdjęcia fotografów podróżników i przyrodników z takich zakątków świata jak Pustynia Atacama, Etiopia, Boliwia, Andy, Japonia, Islandia czy Kuba. Niezwykle pięknie zapowiada się też wystawa zdjęć podwodnych Macieja Tomaszewskiego. Wystawy profesjonalistów w większości okraszone będą pokazami slajdów i oczywiście spotkaniami z ich Autorami, którzy prócz zdjęć przywiozą ze sobą wiele pasjonujących wspomnień. Festiwalowe wieczory będą przebiegać pod różnymi hasłami. Zaplanowano między innymi "Wieczór górski", "Wieczór Australijski" czy "Wieczór Orientalny".

Festiwalowe wystawy dzielić się będą na złożone ze zdjęć typowo pejzażowych i dokumentalnych zdjęć podróżniczych, jak również prace artystyczne nawiązujące do tematyki Festiwalu. W tej kategorii warto wymienić chociażby nowatorską i niezwykle ciekawą wystawę Piotra Barszczowskiego czyli cykl prac "foto+graficznych" - cyfrowych kolaży "namalowanych" fotografią krajobrazową oraz makrofotografią. Warto zwrócić też uwagę na wystawę formacji "Landskapiści", która w tym roku będzie prezentowana w krynickim Muzeum Nikifora.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu wiele wystaw dotyczyć będzie fotografii dziko żyjących zwierząt. Będzie można zobaczyć polujące wilki, sarny, ptaki drapieżne i ptaki wodne jak również barwne papugi i inne ptaki egzotyczne uwiecznione na zdjęciach. Podczas warsztatów i spotkań z Autorami będzie się można dowiedzieć w jaki sposób wykonywane są te niełatwe fotografie.

Prócz tego, w trakcie trwającej 10 dni imprezy, odbędą się liczne warsztaty, seminaria i prelekcje o tematyce fotograficznej prowadzone przez specjalistów z firm Canon, Nikon, BENQ, Pascal, More Than Explore. Oddzielne spotkania poprowadzą fotografowie-praktycy nie związani z żadną marką fotograficzną.

Tematyka spotkań warsztatowych będzie w tym roku bardzo zróżnicowana. Uczestnicy Festiwalu będą mogli zapoznać się zarówno z najnowszym sprzętem przeznaczonym do fotografii przyrodniczej i akcesoriami, jakie są w niej pomocne, jak i tajnikami komputerowej obróbki zdjęć. Przedstawione zostaną również różne techniki wykonywania zdjęć przyrodniczych, a zatem coś interesującego znajdą w programie Festiwalu dla siebie zarówno fotografowie początkujący jak i zaawansowani.

Prócz tego na uczestników Festiwalu czekają niezapomniane przygody - przewidziano wyprawę off road samochodami terenowymi na dzikie przedpola Krynicy, podczas której będzie można zapoznać się z możliwościami teleobiektywów do fotografii dzikich zwierząt, a także wieczorno - nocną wyprawę na szczyt Jaworzyny Krynickiej, podczas której uczestnicy w praktyce poznają sposoby wykonywania fotografii przyrodniczych w trudnych warunkach oświetleniowych. Łącznie zaplanowano kilkanaście spotkań warsztatowych - wstęp na wszystkie jest bezpłatny, ale ze względu na duże zainteresowanie uruchomiono zapisy na warsztaty poprzez stronę internetową Festiwalu: www.foto-festiwal.org
 
Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny tutaj
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ