podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » Ameryka Południowa » Tam gdzie na plaży rosną palmy kokosowe.
reklama
Daria Pawęda
zmień font:
Tam gdzie na plaży rosną palmy kokosowe.
artykuł czytany 14669 razy
Jericoacoara to również doskonałe miejsce dla surfingowców. Miłośnicy tego sportu wyczekują na plaży w cieniu palm kokosowych na odpowiednio wysoką falę a gdy taka się pojawi natychmiast biegną ze swoimi deskami by rzucić się w objęcia oceanu. Taki widok robi wrażenie, szczególnie na typowych mieszczuchach! Można tu spotkać również wielu windsurfingowców. Słyszałam nawet opinię, że Jericoacoara to najlepsze miejsce w całej Brazylii do uprawiania tego sportu.
Dla osób lubiących nie tylko piaszczyste plaże również coś się znajdzie w Jeri. Idąc około 3 km na wschód wzdłuż wybrzeża odnajdziemy malowniczo usytuowaną skałę Pedra Furada. Warto wybrać się tam o wschodzie słońca, gdyż południowy przypływ uniemożliwia dotarcie do niej plażą, a wspinaczka po wydmach może okazać się męcząca.
Ciekawą informacją było dla mnie, iż według mieszkańców Jericoacoara, byłyśmy pierwszymi turystami z Polski, którzy tam dotarli. Zarówno właściciele pousad jak pracownicy miejscowych sklepików i barów zgodnie twierdzili, iż wcześniej żaden Polak ani Polka nie dotarli do Jericoacoara. Polskę wszyscy kojarzyli z Ojcem Świętym, chociaż nie wszyscy wiedzieli dokładnie, gdzie nasz kraj leży. Nikt z miejscowych nie rozpoznawał języka polskiego. Natomiast pewna Amerykanka z Miami rozpoznała nasz język bez problemu i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu potrafiła wyrecytować "szła dzieweczka do laseczka". Okazało się, że jej sąsiedzi i bliscy przyjaciele pochodzą z Polski - jak widać, świat jest bardzo mały.
Pięć dni w Jericoacoara to stanowczo za krótko. Żal mi było stamtąd wyjeżdżać. Muszę przyznać, że jest to naprawdę wspaniałe, magiczne, jedyne w swoim rodzaju i nieporównywalne do innych miejsce. I myślę, że nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wyjątkowo bliski kontakt z naturą jaki to miejsce oferuje ale przede wszystkim o poczucie wolności jakie się czuje przebywając tam.
Strona:  « poprzednia  1  [2] 

górapowrót
kursy walutkursy walut
[Źródło: aktualny kurs NBP]
temperaturyaktualne temperatury
Brazylia
Brasília: 18.3°C , obłoki zanikające
Porto Alegre: 24°C , obłoki zanikające
Fortaleza: 28°C , obłoki zanikające
Rio De Janeiro: 26.7°C , lekki deszcz
[Źródło: www.wunderground.com]
ZDJĘCIA