podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » Ameryka Północna » Metro w Mexico City
reklama
Grzegorz Guzinski
zmień font:
Metro w Mexico City
artykuł czytany 6589 razy
Oczywiście wszystkie ważniejsze muzea, jak Archeologiczne (trzeba koniecznie zwiedzić na poczatku, aby poznać wspaniałą historię kraju!) są położone około 30 min pieszo od stacji metra. Koło Muzeum Archeologii na bardzo wysokim słupie można zobaczyć "taniec Azteków na szczycie", zaczepionych tylko linami za nogi na wysokości kilkudziesięciu metrów.
Znajomi, którzy ostatnio wrócili z tygodniowej wycieczki do Ciudad de Mexico mówili, że wcale nie używali metra, bo podobno można tam zostać obrabowanym a nawet jeszcze gorzej... "Poloniści" nowojorscy mieli z tych powodów spore kłopoty z transportem w mieście. My jeździliśmy wiele razy, aż do 10-tej wieczór (metro jeździ do 12:30 am) i nigdy nam się nic złego nie przydażyło, wprost przeciwnie: nawet ustępowano nam miejsca siedzące. Nie wierzcie plotkom, w Mexico City jest pełno security guard i policji. Oczywiście czasami coś może się przydarzyć, ale tak jest wszędzie.
Od stacji Tlatelolco spacerujemy pośród palm, kaktusów i bloków mieszkalnych, do ruin ostatniej twierdzy Azteków (takiego ich Westerplatte) bronionej do 23 sierpnia 1521 r. Przy odrestaurowanych pieczołowicie ruinach ostatniego bastionu oporu, stoi kościół z XVI wieku, zbudowany - zwyczajem Hiszpanów - z materialu Azteków, na którego otwarciu był okrutny inkwizytor Torquemada.
Warto zwiedzić to piękne miasto i jego okolice z ruinami starożytnych piramid, przejechać się metrem do bazyliki NMP w Gwadelupie i kolejką-tramwajem od metra do Xochimilco, a później gondolami, tak jak jeździli pół tysiąca lat temu Aztekowie, ale o tym napisze nastepnym razem.
Strona:  « poprzednia  1  2  [3] 

górapowrót
kursy walutkursy walut
[Źródło: aktualny kurs NBP]
ZDJĘCIA