podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Patronat
reklama
Organizujesz niecodzienną wyprawę? Zapraszamy do współpracy z GEOZETĄ!
Napisz do nas i opisz cel, założenia, trasę, skład osobowy itp.
Pisz na adres:
Scotland Castle Tour 2009
Nasz cel:
Chociaż, na co dzień wykonujemy różne zajęcia, pracujemy, studiujemy to mamy jedną wspólną pasję, a mianowicie podróżowanie. Wciąż wyznaczamy sobie cele, które chcemy zrealizować. Wiadomo, że nic nie przychodzi łatwo, aby coś osiągnąć ważne jest zaangażowanie, wytrwałość, a przede wszystkim zamiłowanie. Naszym wielkim marzeniem jest zrealizowanie tak długo i skrupulatnie przygotowywanej trasy po Szkocji. Chcemy, aby ta tak długo przygotowywana podróż miała miejsce w pierwszych 3 tygodniach sierpnia (2-23.08.2009).
Zamierzamy pokonać, prawie 2000km po słabo zaludnionym terenie. Jesteśmy świadomi tego, iż zanim wyruszymy niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. W czasie tej wyprawy chcemy poznać nieznane nam miejsca, zobaczyć na własne oczy krajobrazy oglądane dotychczas tylko na fotografiach. Zamierzamy zapoznać się z kulturą i historią tamtych terenów. Zaplanowaliśmy, więc trasę dookoła północnej Szkocji. Poprowadzi ona szlakiem szkockich zamków, które nieodzownie związane są z tym krajem. Pozwoli nam to poznać bogatą historię regionu. Kontakt z ludźmi zapewni nam możliwość poznania obyczajów, kultury i teraźniejszości Szkotów.
Dlaczego wybraliśmy Szkocję?
Wybór podyktowany jest przede wszystkim dziecięcą fascynacją, która zrodziła się po obejrzeniu filmu „Nieśmiertelny” („Highlander”) z udziałem Christophera Lamberta oraz Szkota Seana Connery. Dopełnieniem „głodu” poznania Szkocji był film „Waleczne serce” („Braveheart”). Przedstawione w filmach krainy, jak również stare zamki spowodowały, iż zacząłem interesować się geografią i średniowieczną historią. Od czasu ich obejrzenia marzyłem o zwiedzeniu Szkocji. Jest to, bowiem kraj o równie bogatej i dramatycznej jak Polska historii. Nie raz naród ten zmagał się z przeciwnościami losu. Dodatkowym bodźcem zwiedzenia tego kraju jest historia powstania roweru. To właśnie w Szkocji pewien kowal, Kirkpatrick Macmillan w 1839 r. jako pierwszy, zbudował pojazd, który posiadał napęd, dzięki czemu jeździec nie musiał się już odpychać nogami.
Wszystko to od dawna wzmagało we mnie chęć wyprawy rowerem po Szkocji. Na zwiedzanie wybrałem północną część tego kraju. Wybór podyktowany był chęcią poznania mało zaludnionych części kraju oraz szkockiej kultury i gościnności, nieskażonej obecnym na świecie „wyścigiem szczurów”. Razem z grupką pasjonatów, którym nie w głowie wylegiwanie się na plaży oraz chodzenie po centrach handlowych mam zamiar zapuścić się w mało zaludnione tereny, spać wśród ruin zamków, spacerować po klifach oraz moknąć na deszczu wspinając się na szczyty gór. Nie oczekuję, iż zrozumiecie nas, osoby, które bardziej cenią sobie spanie na karimacie aniżeli wygodne łóżko w ciepłych krajach. Każdy ma inną pasję. Nasza to odkrywanie piękna w przyrodzie, historii i kulturze różnych narodów.
Zwiedzane zamki:
Inverness Castle
Skelbo Castle
Dunrobin Castle
Dunbeath Castle
Old Wick Castle
Sinclar and Girnigoe Castles
Keiss Castle
Bucholly Castle
Castle of Mey
Thurso Castle
Castle Varrich
Ardvreck Castle
Castle Tioram
Kinlochaline Castle
Ardtornisch Castle
Torosay Castle
Duart Castle
Dunstaffnage Castle
Kilchurn Castle
Inverary Castle
Balloch Castle
Stirling Castle
Castle Campbell
Burleigh Castle
Loch Leven Castle
Balgonie Castle
Claypotts Castle
Dunnottar Castle
Crathes Castle
Craigievar Castle
Kildrummy Castle
Auchindoun Castle
Balvenie Castle
Duffus Castle
Brodie Castle
Cawdor Castle
Kilravock Castle
Stuart Castle
Skład osobowy:

Szymon Belka (1983) - organizator. Absolwent Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego oraz Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jego pasją są rowery, góry, marsze na orientację oraz historia średniowiecza. Typowy turysta, kolarz, a jednocześnie wielokrotny uczestnik marszów oraz rajdów rowerowych na orientację (Puchar Borów Tucholskich, Puchar Kociewia, Mistrzostwa Polski w nocnych Marszach na Orientację, Harpagan, Darżlub, Nocne Manewry). Członek LUKS „Pol” w Czersku oraz Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej „FIFY”. Wyprawy rowerowe: Jura (2002), Kaszuby (2002), Kaszuby (2003), Szlak zamków Gotyckich (2004), Litwa (2007), Szlak Piastowski (2008), Słupsk (2009). Wyprawy piesze: Wielokrotne wypady w Tatry, Bieszczady, Góry Stołowe, Sudety.
Anna Kitowska (1987) - pomoc medyczna. Studentka 3-roku Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej. Jej pasją są, góry, rowery oraz Afryka. Zapalona taterniczka. Nie wyobraża sobie choćby jednego roku bez swoich ukochanych Tatr. Ostatnio uczestniczka marszów na orientację i wypraw rowerowych. Jej marzeniem jest wyprawa do Afryki i wspięcie się na Kilimandżaro. Uczestniczka Pucharu Borów Tucholskich w marszach na orientację. Członkini zarządu Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej „FIFY” oraz klubu LUKS „Pol” z Czerska. Wyprawy rowerowe: Słupsk (2009). Wyprawy piesze: Tatry, Bieszczady, rajdy klubowe.
Agata Ladzińska (1989) - kucharka. Studentka I-roku Matematyki Stosowanej na Politechnice Gdańskiej. Jej pasją są, góry, rowery i poznawanie nowych osób. Głodna tajemnic świata i zgłębiania różnych kultur. Członkini Studenckiego Klubu Turystycznego Politechniki Gdańskiej „FIFY”. Wyprawę traktuje jako poznanie swoich granic i możliwości. Wyprawy piesze: Rajdy klubowe oraz Tatry.
Radosław Literski (1972) - doradca techniczny. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego pasją są rowery, góry, marsze na orientację. Wielokrotny organizator Borowiackiego Marszu na Orientację, a jednocześnie uczestnik zawodów na orientację (Mistrzostwa Polski w Adventure Racing, Bergson Winter Challenge, Nawigator, Mountain Marathon, D.I.n.O. Trophy, Nocny Ekstremalny Rajd na Orientację „Nocna Masakra”, Liro Unreal Challenge, ErnO Harpagan, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w InO, zawody Pucharu Świata MTBO oraz maratony. Członek LUKS „Pol” w Czersku. Wyprawy rowerowe: teren całego kraju, Polska – Łotwa, Rumunia, Czechy, Niemcy, Litwa, Ryga – Tallin. Wyprawy piesze: każdy górzysty teren Polski, masyw Olimpu, masyw Grossglocknera, Alpy Julijskie, Riła, Pirin, Karpaty– Rumunia i Ukraina, Prowansja, Chorwacja, Norwegia, Słowacja, Czechy, Gruzja i Armenia.
Sponsoring
Obecnie jesteśmy w trakcie organizacji wyprawy. Oprócz sprawności fizycznej, determinacji potrzebny jest także odpowiedni sprzęt, który będzie niezbędny w tak zmiennych warunkach pogodowych. Właśnie ze względu na pogodę zmuszeni będziemy zakupić dużo sprzętu turystycznego odpornego na niekorzystną aurę. Staramy się liczyć na własne siły. Wiemy jednak jak wiele jeszcze przed nami. Dlatego szukamy pomocy zarówno finansowej jak i sprzętowej czy logistycznej. Każda forma wsparcia posiada stosowny odpowiednik w naszych działaniach promocyjnych w postaci opisu wkładu w wyprawę przy publikacjach relacji po powrocie. Firmy zainteresowane prosimy o kontakt mailowy w celu zapoznania się z naszą ofertą współpracy.

Strona internetowa: www.scotland2009.cba.pl
Sponsorzy i patroni

WYPRAWY
Syberiada – Zimowa Wyprawa na Biegun Zimna
Kultury i ludzie świata czyli autostopem przez świat w poszukiwaniu odległych kultur
„Żywcem w Afryce”. Projekt podróżniczo-filmowy
Ekspedycja "Rzeszów na Koronie Europy" - 46 SZCZYTÓW
Ukraina - śpiew wiatru, wolność kozacka oraz Miasto Widmo
5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"
Transarctica 2011 - arktyczna wyprawa zimą - od Qaanaaq do Resolute
Ural 2011 – co robią Polacy na końcu Europy?
Machu Picchu Cycle Expedition 2011
Kajakowy lodołamacz
TERRA - X Festiwal Slajdów Podróżniczych
Wyprawa wokół Azji - "Droga do Shangri-la"
I Poznański Festiwal Podróży i Fotografii
Polka w Pakistanie
Sępek Świata w Nowej Zelandii
Lofoty 2010: Wyprawa po niezachodzące Słońce
Z Aborygenem do Opery
W dzikie serce Azji – AŁTAJ 2010
Horyzont Marzeń – Na Kołach Pasji
Zrozumieć Afrykę 2010
Alpejski Trawers 2010
Laponia 2010. W poszukiwaniu straconego mroku...
Pociągiem przez Europę
Elbrus – lipiec 2010
Konkurs geograficzny – W 62 dni dookoła świata
Projekt: Korona Ziemi „9 szczytów”
TERRA - IX Festiwal Slajdów Podróżniczych
Wyprawa Kokshaal Too 2009
Wyprawa Silk Road 2009
Rushooka 2009
Scotland Castle Tour 2009
Polska: południe - północ w 30 dni
Wyprawa na Pik Lenina poświęcona pamięci Piotra Morawskiego
Kirgistan 2009 - starymi Ładami przez Azję
Rowerem na 4 krańce Polski
Ob - Irtysz'2009
Alpy 12 x 4000
Sierra Nevada Expedition 2009
Crazy Bike Riders Norway-Spain 2009
Wyprawa rowerowa do Maroka
Całkowite Zaćmienie Słońca i Jedwabny Szlak 2009
Podróż dookoła świata cz. 2
II Festiwal Polarny
Podróż marzeń - Australia, Nowa Zelandia, Ameryka Południowa
Dhaulagiri Expedition 2009
Szlakiem Jedwabiu i Herbaty ku Miastu Białych Nocy 2009
DA BALKAN PROJECT
Botswana – Namibia 2008
Gruzja 2008
Surf The Indian Couch
Nowogard Autostóp Expedition – Nowogardzka wyprawa autostopowa pamięci Kingi Choszcz.
Wschodni Kongres European Geography Association
Rosja Polarna 2008
Skandynawia 2008
Nie bój się Julku. Azja 2008
Na rowerze do Kairu i jeszcze dalej!
ADRIATIC-SUN 2008
Studencka Wyprawa 7134
Motocyklem z Singapuru do Polski
Rajd Adventura
Strzelecki World Odyssey
Gruzja 2008
Górska droga do Persji...
Pamir 2008 Expedition
Wyprawa El Condor Rio Colca
Iran Expedition 2008 - podążać za smakiem piasku…
Żaglowozem przez pustynię – GOBI 2008
Od Zwrotnika Koziorożca do granicy Oceanów - wyprawa do Afryki
Szlakiem Transsyberyjskim 2008
Absurd Expedition 2008 - Pedal Revolution
Wyprawa Aconcagua 2008 - śladami polskich podróżników
W poszukiwaniu zimy - Skandynawia 2008
Nepal'2008
LosWiaheros, czyli z wiatrem i pod wiatr ku marzeniom
Śladami Wiktora Ostrowskiego
Tanzania Expedition 2007
Welocypedem przez piachy Bliskiego Wschodu
Rumunia na rowerze 2007
Bałkański Kocioł '07- wyprawa rowerowa grupy Bajkers
Indie-Nepal'2007
Tour des Alpes 2007 - Rowerem dookoła Alp
Peru - Śladami Polaków
Na Dach, do Środka i naokoło
Arcitc-SIGMA Photo Expedition - summer 2007
Studencka Ekspedycja Naukowa "Jakucja - Góry Czerskiego 2007"
China Expedition 2007
The Throne Of The Sun Tiger Energy Expedition 2007
Islandia - kraina czterech żywiołów
Laos 2007
Gruzja 2007
Oblicza Arktyki - opowieść o krajach polarnych
Po drugiej stronie Świata: Nowa Zelandia - Sydney - Tajlandia
Spitsbergen 2007 - naukowa ekspedycja UAM
The North Face Adventure Trophy
Wyprawa Mont Blanc 2007
Buriacja i Mongolia 2007
Slajdy podróżnicze na wielkim ekranie w kinie Wisła
Water and Mountain - wyprawa do Słowenii i Czarnogóry
Wyprawa rowerowa Istambuł'2007
2 x 7000 Pamir Expedition 2007
Wspinaczkowo-trekingowa wyprawa Maroko 2006
Korona Europy Rowerem 2007
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ
NEWSLETTER
Jeżeli chcesz na bieżąco być informowany o nowych artykułach w Geozecie, wydarzeniach, zapowiedziach, podaj swoj adres e-mail:
Sprawdź nasze podróże!
W serwisie znajduje się 504 artykułów o 126 krajach.