podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
8. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły w twierdzy Srebrna Góra
2011-08-12
 
Do największej, górskiej twierdzy w Europie zjadą podróżnicy, eksploratorzy i globtroterzy z całej Polski - aby w namiocie festiwalowym zabrać glos, posłuchać  relacji z podróży i obejrzeć 10 godzin żywiołowych filmów dokumentalnych. Do tego warsztaty dla podróżników i bezpretensjonalna, podróżnicza atmosfera.

Festiwal odbędzie się już po raz czwarty w Srebrnej Górze. "Podróżnicze oblężenie" – jak co roku – przypada na pierwszy weekend września od 2 do 4 września 2011.

Przyrodnik Mikołaj Golachowski zabierze nas do na daleką północ i opowie o Innuitach, rdzennych mieszkańcach Arktyki. Niestrudzony rowerzysta Artur Ziemba poprowadzi bezdrożami  Madagaskaru, tam gdzie tylko po malgasku można się dogadać. Marcin Osman opowie o życiu kirgiskich nomadów, a Jarek Sępek zabierze nas do Nowej Zelandii, kraju dziwnych stworzeń i jeszcze dziwniejszych ludzi.
Ural zimą – to będzie kolejne spotkanie z niskimi temperaturami – Magdalena Jarocka i Jarosław Jóźwicki opowiedzą jak to robić profesjonalnie. Z Kasią Mazurkiewicz popłyniemy z biegiem świętej rzeki Ganges, a z Martą Owczarek I Bartkiem Skowrońskim udamy się w trwającą 888 dni podróż dookoła świata. Czeka nas jeszcze jedna niesamowita opowieść . Artur Tabor spędził setki godzin nocą razem z sowami – na czubkach drzew, na bagnach, na kościelnych strychach i wieżach. Artur zginął tragicznie, ale prezentacja o sowach ocalała i jest zapisem jego fanatycznej fascynacji tymi ptakami.

Zobaczymy najlepsze, nagradzane na światowych festiwalach filmy dokumentalne:
m.in. "Antarktyczna podróż Ernesta Shackletona", "Kosmiczni turyści",  "Wyprawa Kon-Tiki. Tratwą przez Pacyfik" (reż. Thor Heyerdahl). Nie zabraknie warsztatów – dowiemy się jak zorganizować trekking w Himalajach (Kasia Mazurkiewicz), jak nakręcić dobry film w podróży (Kostek Kulik), jak przygotować się w daleką podróż rowerem (Robb Maciąg). Będzie także okazja na ...malgaski makijaż (Arek Ziemba).

W czasie festiwalu nawiążemy kontakt, połączymy się z telefonem satelitarnym motocyklistów podążających – pod patronatem 3 Żywiołów – Jedwabnym Szlakiem w Pamirze.

Imprezę żywiołowo prowadzą podróżnicy i dziennikarze: Marek Tomalik i Piotr Trybalski

Weź udział w żywiołowym oblężeniu fortu Don Jon – z własnym namiotem na twierdzy lub z noclegiem w jednym z tutejszych pensjonatów. Więcej: www.3zywioly.pl, www.forty.pl.

Udział w Festiwalu jest BEZPŁATNY
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ