podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Głodówka] Kino polskie na wysokości 1138 metrów n.p.m.!
2011-06-27
Twórcy Stowarzyszenia Filmowców Polskich prezentują filmy w najwyżej położonym kinie w Polsce.

Kino letnie w krajobrazie najpiękniejszej panoramy Tatr – oto propozycja zarówno dla mieszkańców Podhala, jak i przybyłych tu letników. "Kino polskie na wysokości 1138 metrów n.p.m." to projekt organizowany przez Krakowski Odział Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Klub Filmowy Głodówka, działający przy Schronisku Głodówka.

Od 27 czerwca do końca sierpnia czeka nas 10 poniedziałkowych spotkań z twórcami filmowymi – reżyserami, operatorami i producentami polskich filmów. Repertuar jest bardzo zróżnicowany – od dokumentów poruszających wątki współczesne, filozoficzne, poprzez obrazy tropiące meandry historii, filmy o znanych muzykach (Wodiczko, Komeda, Klenczon) po fabularne animacje lalkowe dla dorosłych (OSCAR!) i niespodzianki, czyli przedpremierowe, nieoficjalne projekcje, prosto z filmowego pieca. Są to dzieła filmowców: Tomasza Wolskiego, Artura Janickiego, Kazimierza J. Bihuna, Janusza Sijki, Igora Mołodeckiego, Piotra Augustynka, Krzysztofa Kwinty, Dagmary Drzazgi, Andrzeja Czuldy i przewodniczącego krakowskiego Oddziału SFP Jerzego Ridana – ducha opiekuńczego i pomysłodawcy kina letniego na Głodówce. W spotkaniach udział wezmą znani producenci: Janusz Skałkowski z warszawskiego Studia Filmowego "Kalejdoskop" oraz Zbigniew Żmudzki ze Studia Filmowego "Se-ma-for" w Łodzi. W spotkaniach uczestniczyć będzie też dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi – Mieczysław Kuźmicki, który przedstawi filmy nagrodzone na festiwalu "Człowiek w zagrożeniu".

Klub Filmowy "Głodówka" działa od stycznia tego roku i zasłynął z projekcji filmów dokumentalnych z najwyższej półki. Drugim oddechem spotkań w schronisku górskim jest Fabularne Kino Konesera, które sięga po klasykę i najbardziej wartościowe produkcje filmowe ostatnich lat. Projekcje wzbogacone są o spotkania z reżyserami, aktorami, realizatorami i operatorami. Można już mówić o rodzinnej atmosferze tego specyficznego kina. Są stali bywalcy. Grono widzów stopniowo powiększa się, a dyskusje bywają bardzo żywiołowe. Można dowiedzieć się nie tylko jak powstał dany film, ale jak się zabrać do stworzenia własnego dzieła. Kameralne spotkania odbywają się na tarasie schroniska, przy stolikach. Oglądając film można skosztować słynnej "głodówkowej" szarlotki, napić się kawy, herbaty czy piwa.

Pełny program projektu "Kino polskie na wysokości 1138 metrów n.p.m." można znaleźć na stronie schroniska (www.glodowka.com.pl).

27.06 – 29. 08. 2011 w poniedziałki, początek seansów godz. 20.00. Dojazd samochodem lub autobusem 4 km od ronda "Klin" z Bukowiny Tatrzańskiej (droga na Łysą Polanę).

Marek Tomalik, Klub Filmowy "Głodówka"
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ