podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
Szkolenie ratownicze Medaid w Bornem Sulinowie
2011-06-20
 
Ruszyły zapisy na plenerowe szkolenie z pierwszej pomocy i ratownictwa w letnich warunkach ekstremalnych. Kurs OFA Przygoda, kierowany do osób prowadzących aktywny tryb życia, odbędzie się na Pojezierzu Drawskim w dniach 1-3 lipca 2011 r.  Baza namiotowa zostanie założona w okolicach największych przyrodniczych i historycznych atrakcji Gminy Borne Sulinowo, w miejscu oddalonym od cywilizacji.

Program realizowany przez zawodowych ratowników medycznych, lekarzy i podróżników, to przede wszystkich realistyczne działania przez całą dobę, dużo ćwiczeń w małych 4-6 osobowych grupach zadaniowych i minimum teorii.

Oprócz zagadnień podstawowych, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, defibrylacja, czy ewakuacja poszkodowanego, pojawią się również rzadko spotykane ćwiczenia z zakresu stomatologii terenowej i wkłuć domięśniowych w sytuacjach zagrożenia życia. Podczas lutowej edycji obozu uczestnicy poznali sprzęt używany zimą oraz przećwiczyli sposoby poruszania się
w zaśnieżonym terenie z osobą poszkodowaną, unikanie zagrożeń i zakładanie bezpiecznych biwaków – tym razem czekają ich zadania charakterystyczne dla podróży w słońcu i upale.

Uczestnicy dotychczasowych letnich, jesiennych i zimowych szkoleń, prowadzonych w ramach projektu OFA – Outdoor First Aid, cenią skuteczność metody prowadzenia zajęć, polegającej na trzymaniu grup w nieustannej gotowości i aktywności - działaniu z zaskoczenia przez całą dobę. W trakcie kursu nikt nie może liczyć na taryfę ulgową, ceniona jest współpraca, zdrowy rozsądek oraz chęć ratowania ludzkiego życia i zdrowia, co owocuje pewnością siebie w obliczu wypadku i silnymi więzami pomiędzy kursantami, utrzymywanymi długo po szkoleniu. 

Jak co roku, baza zostanie zlokalizowana w nowym, ciekawym i urozmaiconym terenowo miejscu. Tym razem będą to okolice Bornego Sulinowa – lasy, rzeki i jeziora, które przez lata służyły III Rzeszy i Armii Czerwonej do celów militarnych. Trenował tu Wehrmacht i dowodzone przez
gen. Rommla oddziały Afrika Korps. Kilkadziesiąt kilometrów dalej znajdują się pozostałości radzieckich magazynów pocisków nuklearnych.

Wszystkie te atrakcje będą jedynie tłem głównych zajęć z zakresu ratownictwa, które instruktorzy traktują jako priorytetowe. Medaid organizuje rocznie kilkaset szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ich głównym celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności, które w sytuacji zagrożenia przyniosą efekt w postaci uratowania zdrowia lub życia poszkodowanego.

Koszt udziału w obozie wynosi 450 PLN/os. (dla osób wpłacających wpisowe przed 18 czerwca), uczestnicy nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji i sprzętu. Wyżywienie i namioty we własnym zakresie, organizator zapewnia butle, naczynia do gotowania i wodę. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na stronie OFA - www.outdoorFirstAid.pl

Organizatorem projektu jest Centrum Szkoleniowo-Usługowe Medaid specjalizujące się
w szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy: www.kursyRatownictwa.pl 

Koordynacja zapisów, rezerwacja miejsc:

Agata Wojtczak
ofa@medaid.pl
tel.: (61) 679 13 44
tel. kom.: 502 335 151

Program, współpraca:

Tomasz Liber
t.liber@medaid.pl
tel. kom.: 502 165 856
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ