podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] Oficjalne otwarcie nowej kawiarni: „Południk Zero”
2011-06-14
 
Program imprezy:

16:00-18:30 - odwiedź Południk, weź udział w atrakcjach przygotowanych przez osoby związane z Południkiem oraz m.in. przez fundację Mandragon, grupę Totutotam, Piekarnię w Nepalu, Etnikana.pl.

18:30-19:30 – Założyciele Południka Zero opowiedzą jak powstał Południk Zero, jakie są ich cele i kim są.

20:00 - koncert: Tomek Jarmużewski band.

Zapraszamy!
 
Południk Zero to nowa podróżnicza kawiarnia w Warszawie, która mieści się przy ul. Wilczej 25 w starej, przedwojennej kamienicy. Kaflowe piece, licząca ponad 70 lat podłoga, stare fotele, ścienny zegar oraz liczne mapy i książki podróżnicze tworzą przytulną atmosferę, przypominającą klimatem górskie schronisko.

To nie kolejna sieciowa kawiarnia, nie wymysł "biznesmenów". Południk Zero to miejsce stworzone przez podróżników dla podróżników. Właścicielami są Asia Mostowska i Wojtek Marzec.
Asia podróżuje głównie na Wschód. Otrzymała wyróżnienie na "Kolosach" za samotną 9-miesięczną wędrówkę po Azji, podczas której m.in. jako pierwsza Polka przejechała solowo Tybet na rowerze. Obecnie jeździ głównie w góry, by się wspinać lub na wyjazdy polarne – idzie wówczas na nartach ciągnąc za sobą sanki z całym sprzętem.

Wojtek jest twórcą i koordynatorem grupy wyprawowej "Chate.pl". Ciężko zliczyć kraje, które odwiedził i które przemierzał samochodem, konno lub pieszo. Był na pięciu kontynentach. Najlepiej czuje się w ukraińskich Karpatach przy ognisku lub w drodze na szczyt sześciotysięcznika. Wszedł m.in. na Aconcaguę i Denali, przemierzał konno Mongolię i Patagonię.


Południk Zero to miejsce, gdzie dużo się dzieje:
-    We wtorki można u nas zobaczyć filmy dokumentalne z całego świata.
-    W każdą środę organizujemy pokazy slajdów "W Środy na Jagody". Są one kontynuacją trwających nieprzerwanie już od dwóch lat spotkań podróżniczych organizowanych wcześniej w innych warszawskich kawiarniach.
-    Z klubami górskimi: SKPB Warszawa oraz klubem Styki organizujemy w czwartkowe wieczory wspólne śpiewanki i granie na gitarach.
-    Współpracujemy m.in. z fundacją Mandragon, wspólnie organizując raz w miesiącu spotkania dotyczące Azji, a wraz z grupą "Totutotam" zapewniamy naszym bywalcom spotkania podróżnicze w języku angielskim pod nazwą "Traveller's Club".
-    Pomyśleliśmy także o najmłodszych podróżnikach, dla których w każdą sobotę będą zajęcia dotyczące przyrody i kultur świata.


Organizujemy również spotkania z podróżnikami i znawcami kultur świata, wyświetlamy filmy z dalekich wypraw, prowadzimy warsztaty związane z podróżami.
Jeszcze przed oficjalnym otwarciem odbyło się u nas kilka imprez m.in. spotkanie z Witoldem Szabłowskim, autorem książki reporterskiej z Turcji (nominacja do NIKE 2011), spotkanie z Jasiem Melą – niepełnosprawnym zdobywcą obu biegunów polarnych, projekcje filmów oraz podróżniczy Bal Przebierańców dla dzieci.

W Południku Zero serwujemy regionalne kawy, herbaty oraz przekąski i desery. Można u nas dostać także piwa i wina z różnych stron świata.

Mamy swój profil na facebooku:
http://www.facebook.com/pages/Po%C5%82udnik-Zero/130669913657625, a wkrótce ruszy nasza strona www.poludnikzero.pl. Można się z nami skontaktować pisząc mail na: kawiarnia(malpa)poludnikzero.pl
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ