podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
8. Festiwal Podróżników Trzy Żywioły rusza w czerwcu na Głodówce!
2011-06-09
W dniach 22 – 25 czerwca 2011 odbędzie się podtatrzańska edycja 8. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Tym razem pokazy, filmy, koncerty będzie można zobaczyć w namiocie festiwalowym przy schronisku Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej (1138 m n.p.m.), z którego rozpościera się najpiękniejszy widok na Tatry Wysokie.

Tym razem jednak podróżnicy, eksploratorzy i odkrywcy nieznanego zjadą tu by wziąć udział w kolejnej w tym roku imprezie pod szyldem "Trzy Żywioły".

W edycji podtatrzańskiej Trzech Żywiołów każdy z uczestników (wg wcześniejszych zgłoszeń) będzie mógł zaprezentować swoje filmy i fotografie w ramach przesłuchań konkursowych "Hyde Park".

W przeddzień weekendu Bożego Ciała, 22 czerwca (środa) na Głodówkę zjadą podróżnicy z całej Polski, a festiwal potrwa do niedzieli. Wypełnią go prezentacje konkursowe, filmy dokumentalne w ramach Trzy Żywioły – Festiwal Filmów Świata i koncerty, zagrają REINCARNATION – żywiołowe reggae z Armenii i polskie PAJUJO (reggae, rocksteady, SKA). Gościem specjalnym będzie Jarosław Kuźniar, dziennikarz TVN24, który na Głodówce odsłoni swoje podróżnicze pasje. Robb i Ania Maciąg zabiorą nas w góry Pamiru w "Podróż na Koniec Świata", a Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek w podróż Z KOPYTA – czyli Konno Dookoła Świata. W licznych konkursach będzie można wygrać wejściówki do Term Bukovina, książki i sprzęt sportowy. Najlepsza prezentacja konkursowa (Hyde Park) wygra weekend w pensjonacie Jadzia w Zakopanem i zawędruje do Srebrnej Góry na jesienną edycję Trzech Żywiołów. Festiwalowi towarzyszy wystawa fotografii Ryszarda Szydło Podróże z pod czerwią (Travels with Infra-red,  taras widokowy Schroniska Głodówka). Całość, jak zawsze, poprowadzą żywiołowi sołtysi imprezy – Marek Tomalik i Piotr Trybalski.

Trzy Żywioły to jeden z największych i jeden z najstarszych festiwali podróżników w Polsce. Słynie z rodzinnej, globtroterskiej atmosfery, bezpretensjonalności oraz wysokiej jakości prezentacji i filmów. Festiwal ma tradycję 8 lat, od 2003 roku odbywa się w Krakowie, od 2008 roku w Srebrnej Górze (Sudety, na największej Twierdzy Górskiej w Europie – Don Jon). Od czerwca 2011 będzie także cyklicznie w Schronisku Głodówka – z najpiękniejszą panoramą Tatr Wysokich w Polsce.

To święto tych, którzy podróżują i tych, co poszukują inspiracji do wyjazdu.

Organizator: Klub Podróżników 3 Żywioły, Schronisko Głodówka, Agencja TravelBrain.pl, portal Onet.pl
Partner strategiczny: Bukovina – Hotel Terma Spa
Sponsor nagrody – pobytu w pensjonacie Jadzia w Zakopanem: Marga Travel


INFORMATOR:
BILETY:
karnet 4 dni – 30 zł
bilet 1 dzień – 20 zł
Podróżnicy zakwalifikowani do pokazów (Hyde Park) – wstęp bezpłatny
NOCLEGI:
W czasie trwania Festiwalu Schronisko Głodówka przyjmuje rezerwacje na minimum 3 noclegi
Murowaniec – 30zł/os (pokoje 2,3,4 i 5 osobowe)
Drewniak – 40zł/os (pokoje 2,3 i 4 osobowe) 50zł/os (pokój z łazienką)
Pole namiotowe – 5zł/osoba/noc (namioty we własnym zakresie)
Dodatkowe informacje, rezerwacje noclegów (także w okolicy Schroniska):
Schronisko Głodówka, Tel. 18 2077188
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ