podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] - „Kontynent. Kraj. Kultura. Maraton z przedpremierą” (Impreza odwołana!)
2011-01-16
Maraton w Etnokinie
 
Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatora cykl "Maraton z przedmpremierą" zostaje odwołany. Wznowienie planowane jest wiosną w kinie Alchemia
 
 
Zapraszamy na kolejną odsłonę niezwykłego maratonu filmowego w ETNOKINIE (ul. Kredytowa 1, Warszawa)  " Kontynent. Kraj. Kultura. Maraton z przedpremierą". Tym razem zapraszamy na 2 pokazy przedpremierowe: "Pewien dżentelmen" (premiera kinowa  28 stycznia) i "Rodzina" (premiera kinowa  4 lutego). To znakomite filmy obsypane nagrodami na całym świecie!

19 I MARATON SKANDYNAWSKI
"Pewien dżentelmen" Hans Petter Moland i "Rodzina" Pernille Fischer Christensen

Godz. 17:30 "Rodzina" reż. Pernille Fischer Christensen, Dania 2010
Ditte pochodzi ze znanej rodziny piekarzy Rheinwaldsów. Lubi być w ruchu i jest właścicielką galerii sztuki. Kiedy dostaje wymarzoną pracę w Nowym Jorku, postanawia przeprowadzić się wraz ze swoim chłopakiem Peterem. Przyszłość jest jasna, życie jest proste i pełne radości. Nagle jednak charyzmatyczny ojciec Ditte, Rikard, piekarz i dostawca królewskiego dworu, zostaje dotknięty ciężką chorobą.
Ditte odwołuje przeprowadzkę do Nowego Jorku, aby być z ojcem. Jej własny sposób na życie wisi na włosku. Rikard chce, aby zajęła jego miejsce w rodzinie i firmie Rheinwaldsów, zaś Peter ciągnie ją w przeciwnym kierunku, aby nie porzucała ich wspólnych marzeń.

Godz. 19:30 "Pewien dżentelmen" reż. Hans Petter Moland, Norwegia 2009
Urlik to dość grzeczny facet. Zabił kilka osób, kilka innych okaleczył. Tak to bywa, gdy jesteś gangsterem. A potem idziesz za kratki.
Urlik jest raczej miłym gościem. Nie ma marzeń i niewiele potrzebuje. Podejmuje pierwszą, lepszą pracę. W zamian za jedzenie i miejsce do spania, zrobi, co mu się każesz. Może pokochać, może też zabić.
Podziwia swojego syna, który jest teraz dorosłym mężczyzną. Jest wykształcony, ma dziewczynę, przed nim wspaniała przyszłość. Ale dziewczynie nie podoba się teść, który jest mordercą. Jej rodzina nie akceptuje takich rzeczy, mają zasady. Centrum ich życia stanowią dzieci i kwiaty.
Urlik to dość grzeczny facet. Ale jak długo można być grzecznym?

Kolejne maratony:

02 II MARATON FRANCUSKI:
"Studentki" Emmanuelle BERCOT i "Kot jaki jest, każdy widzi"Sophie Fillieres

Godz. 17:30 "Kot jaki jest każdy widzi" reż. Sophie Fillieres, Francja 2009
Célimene ma trzydzieści pięć lat. Jest pisarką, której zabrakło inspiracji do pisania. Jest ekscentryczna i jedynie jej siedmioletni syn Adam to dla niej powód, by stąpać twardo po ziemi. Anais ma siedemnaście lat. Jest młoda, nowoczesna, ma w sobie arogancję typową dla młodego pokolenia. Cały program działania... Prześladuje Célimene, przegląda jej pocztę, wszędzie jej wypatruje.
Anais chce przekonać Célimene do opisania jej historii, proponuje więc siebie jako temat.
Nic obu kobiet nie łączy, ani ich nie dzieli, upór jednej ściera się z wewnętrznym zamknięciem się drugiej.

19:30 "Studentki" reż. Emmanuelle BERCOT, Francja 2010
Film, który wywołał we Francji skandal i zmusił społeczeństwo francuskie do zwrócenia uwagi na problem prostytucji wśród studentów.
Laura to 19 letnia studentka, która pomimo pracy na pół etatu nie jest w stanie opłacić rachunków za mieszkanie, jedzenie i studia. Sytuacja staje na tyle ciężka, że zdesperowana dziewczyna odpowiada na ogłoszenie zamieszczone w Internecie: "Joe, 57 letni mężczyzna, poszukuje studentki do fizycznych zbliżeń. 100 euro za godzinę". Laura decyduje się na ten jeden raz i trzy dni później ląduje w tanim hotelu z mężczyzną z ogoszenia. Szybko zarobione pieniądze, sprawiają, że Laura wpada w pułapkę i zaczyna spotykać się z kolejnymi mężczyznami.
Parkingi, skromne, malutkie pokoje hotelowe – to tło sekretnego życia Laury, które zostało oddane bardzo realistycznie.

16 II MARATON AMERYKAŃSKI
"Do szpiku kości" DEBRA GRANIK ( m.in. Zdobył Narodę Główną Jury  na Festiwalu w Sundance 2010) i "Pocałunek o północy" Alex Holdridge

Godz. 17:30 "Pocałunek o północy" reż. Alex Holdridge, USA 2005
Zaskakująca, wzruszająca, słodko gorzka opowieść o dwojgu obcych ludzi, desperacko poszukujących miłości, zanim zegar wybije północ, w tę szczególną, jedyną taką noc w roku. "Pocałunek o północy" zabiera nas w zabawną podróż przez ulice Los Angeles właśnie w sylwestrową noc.

Godz. 19:30 "Do szpiku kości" reż. Debra Granik, USA 2010
Zdobył Narodę Główną Jury  na Festiwalu w Sundance 2010
Otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego na 1.American Film Festival we Wrocławiu
Głęboko w górach Ozark, w środkowej części USA, żyją ludzie, którzy przestrzegają jednej reguły: nie wychylać się. Wiodą surowy byt wypełniony lokalnymi zwyczajami, dialektem i muzyką. Na z pozoru monotonnym obrazie codzienności pojawia się jednak pierwsza rysa. Ojciec siedemnastoletniej Ree (Jennifer Lawrence), znany w okolicy producent metamfetaminy, zastawił dom, jako kaucję za zwolnienie warunkowe i zniknął. Matka załamuje się emocjonalnie, zostawiając sprawy własnemu biegowi. Ree przejmuje więc opiekę nad młodszym rodzeństwem. Na dodatek wszystkim grozi eksmisja. Dziewczyna nie ma wyjścia: musi pokonać mur obojętności i odnaleźć ojca. Łamiąc miejscową zmowę milczenia i ryzykując życie, nastolatka wyrusza na poszukiwania. Przedzierając się poprzez kłamstwa, uniki i rosnący lęk ze strony krewnych, zamierza dociec prawdy...

BILETY:
-   Karnet na wybrany maraton: 22 PLN / tylko w przedsprzedaży - płatność przelewem na konto Fundacji, wejście z listy gości
-    Bilet na wybrany maraton: 28 PLN / w dniu wydarzenia
-    Bilet na jeden seans filmowy: 18 PLN / w dniu i w przedsprzedaży - jak wyżej

Patroni medialni: AKTIVIST, Radio WaWa, dlastudenta.pl, wawcity.pl, geozeta.pl
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ