podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"
2010-12-12
GRYFINO I OKOLICE, 24 LUTEGO - 6 MARCA 2011
 

"Włóczykij" to interdyscyplinarny festiwal odbywający się w sąsiedztwie terenów Międzyodrza, w miejscowości Gryfino (i okolicach) na Pomorzu Zachodnim. Poświęcony jest ludziom, którzy podróżują, a w szczególności tym, którzy odnajdują swoją "życiową ścieżkę" z dala od utartych szlaków. Na festiwalu przecinają się szlaki twórców filmowych, etnografów, reportażystów, regionalistów, miłośników sportów ekstremalnych, pasjonatów wypraw rowerowych, alpinistów, autostopowiczów itd.

Najbliższa edycja festiwalu Włóczykij trwać będzie aż 11 dni. W trakcie Włóczykija Gryfino odwiedzi ponad 100 "podróżników" z całej Polski, a także z zagranicy. Festiwal po raz pierwszy zorganizowany zostanie po stronie niemieckiej. Głównymi punktami programu będą tradycyjnie spotkania z "podróżnikami" połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata. W programie nie zabraknie licznych wydarzeń towarzyszących, pośród których znajdziemy: degustacje potraw "kuchni świata", koncerty alternatywnych zespołów (wystąpią m.in. Łąki Łan, Blade Loki, Kristen, Bez Jahzgh), warsztaty, wystawy, wycieczki po regionie, targi sprzętu outdoorowego i wydawnictw podróżniczych, Bal Włóczykija oraz rajdy na orientację - zimowy ekstremalny pieszy rajd "Włóczykij Trip Extreme 2011" zaliczany do Pucharu Polski MnO oraz Rajd Miejski "Zakrzywienie Czasoprzestrzeni".

Festiwal odbędzie się w kilku miejscach. Oprócz dwóch obiektów Gryfińskiego Domu Kultury widzowie spotkają się m.in. na zamku w niemieckim Penkum, w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Stargardu w Stargardzie (koło Szczecina) oraz GOKiP w Baniach.
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ