podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] Slajdowisko "Syria i Jordania"
2009-11-05
Grzegorz Petryszak – Syria i Jordania

Syrię zwykliśmy utożsamiać z terroryzmem. Niebezpieczne miejsce, w którym nie można być pewnym, że w którymś momencie nie wyleci się w powietrze na bombie podłożonej przez usłużnego fanatyka. A Jordania jawi się, jeśli w ogóle jako jakieś państewko, gdzie zdaje się jakaś Amerykanka wżeniła się w rodzinę królewską.

Czy prawda to czy mity? Może warto się przekonać jak kraje te wyglądają naprawdę.  W ramach cyklu "Świat bliższy niż sądzisz..." Grzegorz Petryszak - podróżnik i autor przewodników, w "cywilu" absolwent jeszcze Akademii Ekonomicznej  postara się rozwiać kilka mitów krążących wokół państw arabskich na Bliskim Wschodzie.

TKN "Wagabunda" zaprasza na wspólną wędrówkę po Syrii i Jordanii -  rejonie, w którym narodziła się nasza cywilizacja. Prezenter zabierze nas w podróż po Damaszku - najstarszym stale zamieszkanym mieście na świecie,  zahaczy o wioskę Malula, w której mieszkańcy - chrześcijanie, do dzisiaj  posługują się językiem aramejskim- językiem Chrystusa. Przeprowadzi nas po Petrze nazywanej 8 "cudem świata". W podróży dotrzemy do twierdz krzyżowców, które do tej pory zachowały się na pustyniach Bliskiego Wschodu.  Zanurzymy się w fascynującej kulturze orientu.

Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 we wtorek 10.11.2009 w sali nr 9 pawilonu Sportowo-Dydaktycznego na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (ul. Rakowicka 27).

Zapraszamy wszystkich serdecznie
Wstęp wolny
TKN Wagabunda
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ