podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
VI edycja Raciborskiego Festiwalu Podrózniczego WIATRAKI
2009-10-22
Jak co roku, w ostatni weekend października, Racibórz stanie się na 3 dni mekką polskich podrózników...

Juz w ten weekend 23-25 października br odbędzie sie VI edycja Raciborskiego Festiwalu Podrózniczego WIATRAKI (www.wiatraki.rosynant.pl)

Jak zawsze - przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, dbając zarówno o bardzo silny skład gości pokazujących slajdy (naszymi gośćmi będa m.in. Katarzyna Mazurkiewicz, David Kaszlikowski, Dominik Bac), jak i wyjątkowo dobrą cześc muzyczną (w roli gwiazd: Strachy na Lachy, Ratatam i Edi Sanchez Band).

Tradycyjnie nie zapomnieliśmy o 2 blokach dobrych filmów górskich, które wprost z Lądka Zdroju przywiezie dla nas Zbyszek Piotrowicz.

W tym roku zaglądamy w miejsca egzotyczne, w których dzieją się ciekawe rzeczy i wyjątkowe historie. Kapitan Anna Grebieniow opowie o przejazdem żaglowozem przez Pustynię Gobi, Dominik i Klaudia Bac opowiedzą o wyprawie do ostatnich dziko żyjących plemion indiańskich, a Bartek Piziak zda relację z sytuacji w Irackim Kurdystanie. David Kaszlikowski przedstawi mistrzowskie slajdowisko o swoich (teoretycznie) "niemozliwych wyprawach", a Kasia Mazurkiewicz zagląda nad Ganges - od jego źródeł, az do ujścia w oceanie. Raciborzanim, Janusz Mendyk pokaże slajdy z trekkingu wokół Everestu, a Robert Szyjanowski przyblizy nam postać Benedykta Polaka - polskiego mnicha, który dotarł do krajów Dalekiego Wschodu o wiele szybciej niż Marko Polo...

Arun Milcarz przedstawi tragikomiczną relację ze swojej ostatniej podróży do Indonezji i Papui Nowej Gwinei, a Lena Świadek opowie o swoim półtorarocznym pobycie w Korei Południowej. Znany i lubiany piechur - Kuba Terakowski opowie o swojej 7 letniej podróży przez 7 kontynentów...

W piątkowe przedpołudnie przygotowaliśmy wyjątkowo ciekawy blok slajdowisk dla szkół, który od lat cieszy sie sporym powodzeniem.

Na wszystkie imprezy - WSTĘP WOLNY !

Wyjątek stanowi blok szkolny i koncert Strachów na Lachy

Pozdrawiam i do zobaczenia na "Wiatrakach" !
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ