podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
Trzy Żywioły w Twierdzy Srebrna Góra
2009-07-23
Pokazy slajdów, maraton filmowy i spotkania z podróżnikami - od piątku 4 września do niedzieli 6 września 2009 w największej twierdzy górskiej Europy, w Srebrnej Górze. To będzie 2. Letnia Edycja Festiwalu Podróżników "Trzy Żywioły" i Pierwsze Czesko – Polskie Spotkania Podróżników.

Zapowiada się największa impreza podróżnicza w Polsce. I to pod gołym niebem! Do Srebrnej Góry zjadą podróżnicy i goście m.in. z Polski i Czech. Gwiazdą Festiwalu będzie zakochany w Papui Petr Jahoda - legenda wśród czeskich podróżników. Większość roku spędza na prowadzeniu ekspedycji, podczas których zbiera materiały do publikacji etnograficzno-fotograficznych

Zaproszeni goście przygotowali pokazy z daleka, ale i z zupełnie bliskich okolic. Bo może tuż za rogiem, przeżyć można fascynującą przygodę? Ten najbliższy róg to sudeckie Góry Izerskie, które sportretuje Milos Kirchner, ceniony w Europie fotografik. Karolina Kwiecień zaczaruje magiczną Huculszczyzną, a Michał Jurecki pomoże zrozumieć egzotykę historyczną i kulturową Kosowa. Agata Wiśniewska i Michał Zaleski pokażą Czechy, jakich nie znamy. Dla kontrastu Ola Bednarska zabierze nas w 8-miesieczną podróż po Afryce, a Beata Zalot i Marek Tomalik do biednego, ale bardzo urokliwego Laosu. Czech Jan Honza Tilinger opowie o budowie szkoły w izolowanej wiosce w Himalajach wysokich. Do najbliższej drogi jest stamtąd 80 km. Na podsumowanie dyskusji o podróżach dalekich i bliskich Elżbieta Tomczyk-Miczka przedstawi przekorną prezentację, dotykającą sensu podróżowania i postrzegania świata.

W ramach dwóch nocnych maratonów filmów podróżniczych i przygodowych będzie można zobaczyć najlepsze dokumenty, m.in. słynny, nominowany do Oskara film Wernera Herzoga - Spotkania na krańcach świata. Ten znany, niemiecki dokumentalista tym razem wybrał się na Antarktydę. Przy pracy w jednej z niewielkich osad naukowych spotkał niemal samych podróżników. Czeskim okiem, z ogromnym poczuciem humoru, spojrzymy na macedońską wioskę Szutka, gdzie społeczność Romów próbuje zapisać się w "Księdze Rekordów Szutki". Zajrzymy też do dżungli niedaleko Rio de Janeiro, gdzie od lat mieszka polska rodzina z trójką dzieci. Prawdziwym hitem będzie emisja filmu "HOME – S.O.S Ziemia!". Luc Besson (twórca m.in. Wielkiego Błękitu) i światowej sławy fotografik Yann Arthus-Bertrand w formie filmowego arcydzieła stworzyli obraz-manifest, apel do wszystkich, którym zależy na ratowaniu naszej planety.

Będzie okazja porozmawiać z polskimi i czeskimi podróżnikami, zatańczyć, zapłonie ognisko, zaskwierczą kiełbaski i zabulgocze zimne piwo. W licznych konkursach, organizowanych w czasie Festiwalu będzie można wygrać mnóstwo nagród. Jeden z uczestników festiwalu wyjedzie ze Srebrnej Góry z biletem lotniczym w dowolne miejsce świata. Wszystkie pokazy będą tłumaczone symultanicznie.

Serdecznie zapraszamy!

Opisy pokazów, zdjęcia ilustracyjne, opisy filmów dostępne na stronie Klubu Podróżników Trzy Żywioły www.3zywioly.pl

Dojazd, noclegi, atrakcje i szczegóły Imprezy – www.3zywioly.onet.pl

Szczegółowy program Imprezy:

4. września 2009 Piątek

        * 18.00 ognisko na twierdzy dla uczestników Festiwalu
        * 20.00 Jan Tilinger - Projekt Surya (Himalaje, Zanskar)
        * 21.00 Wiśniewska i Michał Zaleski - Górski teatr - czeskie Góry Stołowe
        * 21.15 Elżbieta Tomczyk-Miczka - Ciekawość świata: daleko czy blisko?
        * 22.00 Karolina Kwiecień - Magiczna Huculszczyzna
        * 23.00 Milos Kirchner - Polskie i czeskie Góry Izerskie
        * 24.00-05.00 Nocny Maraton Filmowy ("Spotkania na krańcach świata", "Szokująca Ziemia - Nigeria, wielki wyścig", "Księga Rekordów Szutki", "Na Pemońskim Szlaku")

5. września 2009 Sobota

        * od rana do godz. 18.00 - wycieczki indywidualne po okolicy i do Czech
        * 18.00 ognisko na twierdzy dla uczestników festiwalu
        * 20.00 Petr Jahoda - Papua - mój drugi dom
        * 21.00 Agata Wiśniewska i Michał Zaleski - Dovolena z duchami - Czechy, jakich nie znacie
        * 21.30 Beata Zalot i Marek Tomalik - Laos - biedny skarb świata
        * 22.15 Michał Jurecki - Kosowo - sacrum i profanum
        * 23.00 Ola Bednarska - 250 dni na Czarnym Lądzie
        * 24.00-05.00 Nocny Maraton Filmowy ("Home- S.O.S. Ziemia!", "Życie poza systemem", "Szokująca Ziemia - Ekwador, ludzie lasów tropikalnych", "Zagubione Wakacje")

6. września.2009 Niedziela

        * Od rana czas wolny, zwiedzanie Fortów, okolicy, rozmowy kuluarowe, muzyka i zakończenie Festiwalu.
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ