podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Aktualności
reklama
[Warszawa] Kolejna seria slajdów podróżniczych na wielkim ekranie
2007-12-05
SLAJDY PODRÓŻNICZE NA WIELKIM EKRANIE W KINIE WISŁA

INDONEZJA WE MGLE - Małgorzata Preuss, Marcin Złomski
09.12.2007, niedziela, godz. 12.00

Indonezja to ponad siedemnaście tysięcy wysp rozdzielających wody Pacyfiku od Oceanu Indyjskiego. Dzięki naturalnym barierom, które przez wieki ograniczały wzajemne wpływy każda z wysp jest inna - krajobrazowo, kulturowo i religijnie. Podczas pokazu będziemy podziwiać pokrytą gęstą dżunglą Sumatrę, w której żyją orangutany i ludy praktykujące niegdyś kanibalizm; Jawę, gdzie zamglony wschód słońca nad buddyjską świątynią Borobudur przeniesie nas w świat tradycyjnych obrzędów; wyspę Bali, na której oprócz pięknych plaż odnajdziemy kolorowe hinduistyczne świątynie i światełka łodzi rybackich wypływających na nocny połów; Lombok, gdzie odbędziemy trekking na imponujący wulkan Rinjani i odpoczniemy na rajskich wysepkach Gili. Odwiedzimy też Flores. Tutaj porozmawiamy z duchami zmarłych nad kolorowymi jeziorami, a na wyspie Timor dotrzemy do tradycyjnych wiosek, w których do dziś władzę sprawują królowie. Pod koniec naszej fotograficznej podróży odwiedzimy również Timor Wschodni - najmłodsze z państw. Tutaj w krytych słomą chatach będziemy płacić dolarami, porozmawiamy po portugalsku i poczujemy się jak na wojennym froncie.

BOLIWIA, KENIA i TANZANIA - bliskie spotkania z przyrodą -  Monika Szrajda
16.12.2007, niedziela, godz. 12.00

Boliwia to kraj niezwykle różnorodnych krajobrazów. Poprzez surowe i niedostępne Altiplano dotrzemy do największej na świecie pustyni solnej. Zajrzymy pod ziemię do tajemniczej kopalni srebra o makabrycznej przeszłości. Spróbujemy zimowej wspinaczki w górach. Wreszcie ujrzymy krajobraz prosto z Marsa stojąc na wysokości 5960m.W drugiej części pokazu pojedziemy na sąsiedni kontynent do Kenii i Tanzanii. Zapoznamy się z bliska z dzikimi zwierzętami Afryki. Wdrapiemy się na wulkan Klilimandżaro by następnie zasłużenie odpocząć w raju pod palmami na wyspie Zanzibar. Różne kraje i różnorodne krajobrazy a wszędzie te same zmagania i kolejna okazja by doświadczyć siebie.

ISLANDIA rowerem, autostopem i pieszo - Piotr Strzeżysz

06.01.2008, niedziela, godz. 12.00

Wyspę odwiedziłem trzykrotnie, w tym raz na rowerze. Na pokazie zostaną zaprezentowane slajdy ze wszystkich wyjazdów, ze szczególnym uwzględnieniem kilkutygodniowego pobytu na niezamieszkanym półwyspie Hornstrandir i w rezerwacie Fjallabak. Na półwysep Hornstrandir  dostałem się wynajętą łodzią motorową. Wędrując po niezamieszkanej i jednej z trudniej dostępnych części Islandii, miałem okazję obcować z przepiękną, pełną kontrastów, dziką, islandzką przyrodą, spędzając większość czasu na jednym ze swoich ulubionych zajęć - fotografowaniu. Tryskające gejzery, czynne wulkany, przepiękne wodospady, kolorowe maskonury, smagające wiatry, niegościnne góry, pustka i otwarte przestrzenie - to tylko część atrakcji, jakie będziemy mogli zobaczyć na zdjęciach. Pozwólmy zabrać się na cudowną podróż do jednego z najpiękniejszych zakątków na ziemi -Islandii.

WENEZUELA - wodny świat - Sylwia i Marek Kulczyk
13.01.2008, niedziela, godz. 12.00

Zdjęcia z kolejnej podróży do Wenezueli, tym razem w pełnym rodzinnym gronie. Przedszkolaki okazały się wspaniałymi kompanami przygód, jakie przeżyliśmy w Delcie Orinoko i Parku Narodowym Canaima. Podczas pokazu odkryjemy też tajemnice Jaskini Guacharo, sprawdzimy, co się łowi na Wyspie Margaricie i zobaczymy, skąd bierze się sól. A wszystko to w buzującej emocjami atmosferze kampanii przedwyborczej i pod czujnym okiem Simona Bolivara.

UGANDA - kraina goryli i Gór Księżycowych - Iwona i Jurek Maronowscy
20.01.2008, niedziela, godz. 12.00

Podróż rozpoczniemy od stolicy Ugandy - Kampali. Następnie dotrzemy do masywu wielkiego wulkanu Mt Elgon na granicy z Kenią. Tam powędrujemy poprzez piękne lasy deszczowe, rozległe hale porośnięte lobeliami i starcami i najbardziej niezwykłe miejsce - krater o średnicy 8 km z najwyższym szczytem Wagagai 4321m. W parku Lake Mburo podczas pieszych wędrówek będziemy obserwować życie afrykańskich zwierząt a ogromnym przeżyciem będzie nocleg w namiocie nad samym brzegiem jeziora, w którym pluskają się hipopotamy. W parku Mgahinga Gorilla położonym przy granicy z Rwandą i Kongiem odwiedzimy goryle górskie, które są gatunkiem zagrożonym, gdyż żyje ich na świecie jedynie 600 sztuk. 
Na koniec zaprosimy w bajkowy świat gór Ruwenzori. Ruwenzori - trzeci co do wysokości masyw górski Afryki to nie wulkany jak Kilimandżaro czy Mt Kenya, ale góry zrębowe ze wspaniałymi, głębokimi, stromymi dolinami, licznymi górskimi graniami i szczytami pokrytymi lodowcami powyżej 5000m. Ale to co najbardziej niezwykłe w Ruwenzori to niespotykana nigdzie indziej roślinność - lasy wrzoścowe pokryte kremowymi porostami i grubą warstwą mchów, różne odmiany lobelii oraz kilkumetrowej wysokości senecje porastające całe zbocza i tworzące tajemnicze lasy. Wreszcie roślinność terenów bagiennych, tworząca zaskakujące krajobrazy. Grząskie bagna wypełniają całe doliny, a pokonuje się je mozolnie zapadając się w  błoto nawet ponad kolana

KINO WISŁA - Warszawa - ŻOLIBORZ, Plac Wilsona 2
Bilety wstępu 10 zł do nabycia w kasie kina
tel. 022-839-23-65
powrót
ARCHIWUM WIADOMOŚCI
Rok: 2005  2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012 
Miesiąc: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jeśli masz informację o wydarzeniu związanym z podróżami, turystyką, przyrodą, poinformuj nas o tym
Lista zwycięzcówWYŚLIJ ARTYKUŁ