podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » Europa » Marsz, marsz, czyli płyń, płyń Polonia
reklama
Wilhelm Karud
zmień font:
Marsz, marsz, czyli płyń, płyń Polonia
artykuł czytany 3373 razy

Kosmopolityczne weekendy

Każdy weekendowy rejs na m/f Polonia podporządkowany jest wyjątkowemu celebrowaniu jakiejś okazji. Od stycznia tego roku pasażerowie promu kilka razy czcili karnawał, kłaniali się Św. Patrykowi, malowali pisanki, z Cyganami siedzieli przy ognisku, tańczyli flamenco i obchodzili jubileusz dziesięciolecia statku. A co czeka przyszłych gości m/f Polonia po kolejnych weekendowych embarkacjach? Jest tego sporo. Najpierw szaleństwa w rytmie salsy, potem klimaty westernowe i żywioł grecki a następnie The Beatles i bawarski Octoberfest. Końcówka roku upłynie pod znakiem Halloween, jazzu, Francji i całego kompleksu mikołajkowo - świątecznego.

Stolica Danii prosto z mostu

Rejs m/f Polonia połączony z przejazdem przez Most ?resund - jeden z najdłuższych w Europie, łączący Danię i Szwecję - do Kopenhagi. W trakcie rejsu wiele atrakcji na pokładzie promu a potem niezapomniane przeżycia kilkadziesiąt metrów nad falami Sundu. Szczegóły: (091) 35 95 592, 35 95 654.

Metryczka m/f Polonia

Prom zbudowano w norweskiej stoczni Langsten w 1995 roku.
Typ promu - kolejowo/samochodowo/pasażerski
Długość całkowita - 169,90 m
Szerokość - 28,00 m
Zanurzenie - 5,90 m
Prędkość podróżna - 17,2 węzła
Załoga - 82 osoby
Miejsc pasażerskich - 918
Kabiny - 212
Łóżka - 618
Dł. linii ładunkowych - ponad 2000 m

Hotele w Skandynawii

Unity Line kooperuje z kilkunastoma hotelami o różnym standardzie rozsianymi wzdłuż szwedzkiego i duńskiego wybrzeża. Od Ystad po Gőteborg i od Trelleborga po Kopenhagę możemy wybrać odpowiednią cenowo ofertę. Do Malmő warto wybrać się na upatrzony wcześniej spektakl muzyczny, do Ystad aby posmakować rybnych dań, a w Ängelholm możemy zwiedzic muzeum rękodzieła, gdzie w starym warsztacie produkuje się oryginalne gliniane kukułki - symbol regionu. W cenie wycieczki jest przejazd promem w obie strony, miejsce w kabinie w czasie rejsu nocnego, śniadanie na promie oraz nocleg i śniadanie w wybranym hotelu. Ceny od osoby w granicach 720 - 1800 szwedzkich koron. Informacja: info@unityline.pl

Wycieczki autokarowe Unity Line

Przejazd promem na trasie Świnoujście - Ystad - Świnoujście, miejsce w kabinie w czasie rejsu dziennego i nocnego, obiad i śniadanie na promie, 2 kolacje na promie, nocleg ze śniadaniem w hotelu, podróż autokarem klasy Lux, zwiedzanie pod opieką pilota i ubezpieczenie. To wszystko w cenie około 500 złotych od osoby. Kilka wariantów takich wycieczek proponuje co jakiś czas Unity Line. W tym roku możliwy jeszcze wypad śladami J.Ch. Andersena, spotkanie z kopenhaską Syrenką, odwiedziny u Hamleta, degustacja piwa w browarze Carlsberg i ogólne zwiedzanie stolicy Danii. Szczegóły programu wycieczek: www.unityline.pl

The Baltic Panorama

Unity Line ma własny pokładowy periodyk. Licząca 32 estetycznie edytowane strony The Baltic Panorama jest magazynem morsko - turystycznym o kilkunastu tysiącach egzemplarzy. Pasażerowie otrzymują go gratis. Numer majowo - czerwcowy z tego roku zawiera prawie 20 artykułów w dwu wersjach językowych, poświęconych związkom łączącym Polskę z państwami regionu Bałtyku, traktujących o gospodarce morskiej, turystyce, obyczajach i kulturze. Obok turystycznej prezentacji Bydgoszczy, Szczecina, Świnoujścia czy Trzebiatowa, mamy sylwetki miast innych krajów. Berlin zaprezentowano jako centrum Europy, a inny artykuł prognozuje wielkie możliwości rozwoju bazy promowej w Ystad. Oprócz tego w numerze znajdziemy informator turysty ze szczegółowymi danymi o Danii, Szwecji i Norwegii, ciekawostki marynistyczne oraz opis kilku renomowanych pól golfowych na Pomorzu Zachodnim.
Dwie środkowe strony wydania poświęcono jubileuszowi 10 - lecia m/f Polonia, najnowocześniejszego polskiego promu, który w czerwcu 1995 roku wyruszył w swą pierwszą trasę ze Świnoujścia do Ystad. Dowiadujemy się też, że dziś Unity Line jest posiadaczem czterech promów: Polonii, kolejowo - samochodowych "Mikołaj Kopernik" i "Jan Śniadecki" oraz zakupionego w styczniu tego roku pasażersko - samochodowego "Gryfa". Strumień towarów na linii Europa Środkowa - Skandynawia dynamiczne rośnie, więc nie wyklucza się zakupu następnych jednostek.
Atutem magazynu The Baltic Panorama są wspaniałe zdjęcia, tematyczna różnorodność i profesjonalne tłumaczenie tekstów na język angielski.
Strona:  « poprzednia  1  2  [3]  4  następna »

górapowrót
kursy walutkursy walut
Szwecja (korona) 1 SEK =  46 groszy
[Źródło: aktualny kurs NBP]
temperaturyaktualne temperatury
Szwecja
Sztokholm: -9.°degC , pogodnie
Geteborg: 3.4°C , pochmurno
Kiruna: -9°degC , lekki śnieżek
Malmo: 0.0°degC , pochmurno
[Źródło: www.wunderground.com]