podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » Azja » Kambodża (2002)
reklama
Joanna i Artur Morawcowie
zmień font:
Kambodża (2002)
artykuł czytany 6159 razy
Po objedzie autobus dowozi około 2 km do granicy. Przejście granicy odbywa się na piechotę, w towarzystwie oczekujących na autobus kambodżańskich przewodników. Po przejściu granicy przewodnicy ładują całą grupę na pick-upy, które dowożą do kambodżańskiego biura podróży (około 2 km). Tam oczekuje się na kambodżańskie autobusy.
Cała grupa turystów podróżująca z Bangkoku jednym autobusem została podzielona na dwie części i załadowana do dwóch mniejszych autobusów. Miały one odwieźć turystów do dwóch różnych hoteli, sponsorujących ten przejazd.
Droga z Poipet do Siem Rap rzeczywiście jak podają przewodniki jest bardzo wyboista i prędkości rozwijane przez autobusy nie są oszałamiające. Należy liczyć się również z możliwością paru awarii i napraw po drodze. My do Siem Rap dotarliśmy około 2 w nocy, czasem jednak autobusy docierają tam 4 godziny wcześniej.

Siem Rap i swiatynie Angkoru

Nasz autobus dotarł o 2 rano do hotelu SOK SAN GUEST HAUSE. Ceny pokoi dwuosobowych wynosiły w nim 3 USD za pokój bez łazienki i 4 USD za pokój z łazienką. Były też pokoje o wyższym standardzie po wyższych cenach.
W Siem Rap znajduje się wiele pensjonatów i hotelików o różnym standardzie. Na granicy od celników otrzymaliśmy ulotkę hotelu "Red Lodge" położonego przy końcu drogi do Chntier Ecoles (ceny duża 1-2-ka z łazienką i ze śniadaniem 6 USD w kwietniu do listopada i 12 USD od grudnia do marca).
Przy każdym hotelu w Siem Rap (a może i w całej Kambodży) działa biuro podróży, gdzie można kupić bilety. Ceny przejazdów były następujące:
Siem Reap - Bangkok - AC bus, odjazd 7:00 rano, cena 13 USD
Siem Reap - Phnom Phen - AC bus, odjazd 7:30 rano, cena 5 USD, czas przejazdu około 10-11h
Siem Reap - Phnom Phen - wodolot, odjazd 6:30 rano, cena 25 USD, czas przejazdu około 4-5 USD
Do zwiedzenia świątyń Angkoru najlepiej wynająć motocykle. Motocykle wynajmuje się wraz z kierowcą, który służy za przewodnika (wie jak dojechać do świątyń oraz w której być lepiej przed a w której po południu ze względu na oświetlenie). Można też wynająć motocykle bez kierowców. Cena wynajmu wynosi od 5 do 15 USD za dzień, w zależności od trasy (świątynie rozrzucone są na bardzo dużym terenie).
Strona:  « poprzednia  1  [2]  3  4  5  następna »

górapowrót
kursy walutkursy walut
[Źródło: aktualny kurs NBP]