podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Spis artykułów » Azja » Kuala Lumpur
reklama
Marzena Kądziela
zmień font:
Kuala Lumpur
artykuł czytany 6516 razy
Zatłoczone miasto pełne wieżowców, sklepów, hoteli i wiecznych korków ulicznych zmienia się nie do poznania po opuszczeniu jego centrum. Na obrzeżach korki także dają się we znaki, ale według mieszkańców KL zmieni się to wkrótce, gdy oddane zostanie metro, kolejka prowadząca do lotniska i podziemna autostrada.
Peryferie to przede wszystkim piękne wille, kipiące od zieleni parki, ale także wielorodzinne budynki i małe biedne domki, nie tak jednak biedne jak na przykład w Ameryce Południowej. Malezja to kraj dość bogaty, praktycznie nie znający bezrobocia, a ludzie bardzo biedni (często z własnej woli) to zaledwie 1,5-2 proc. mieszkańców.
Malezję odwiedzają co roku miliony turystów z całego świata , także Polacy. Wielu poszukuje przygód w rozległych lasach tropikalnych, inni wolą leniuchować w cieniu palm nad kryształowo czystymi wodami zatok, a jeszcze inni czerpią przyjemność w robieniu zakupów, których nieodłączną częścią jest zabawne targowanie się. Dodatkową atrakcją są często zaskakująco niskie ceny dobrych "markowych" zegarków, wyrobów bawełnianych czy egzotycznych pamiątek.
* * *
Strona internetowa autorki: www.republika.pl/mkadziela/
Strona:  « poprzednia  1  [2] 

górapowrót
podobne artykułyPrzeczytaj podobne artykuły
»  Malezja
górapowrót
kursy walutkursy walut
[Źródło: aktualny kurs NBP]